Sivu 1/2

Sata Sanaa - Isku: Äänestys

Lähetetty: Pe 02.06.2006 17:19
Kirjoittaja Lihamestari
Äänestäkää suosikkianne.

Viisi iskua by Wolfman

Kuin olisi ampunut tykillä kärpästä. Iskun voima lennätti Antin huoneen seinään.
Valtava musta hahmo tarrasi siinä samassa tätä rinnasta nostaen lattiasta irti. Järkälemäinen, mustaan metallikuoreen pakattu käsi vetäytyin taakse ja iski.
Antin nenä petti kuin munan kuori telojen alla, poskipäät painuivat kalloon ja ylähampaat pirstoutuivat kuin vasaralla lyöty kristalli iskun alla.
Veri ryöpsähti.
Kolmas. Antin leuka, siro mutta vahva, murskaatui siruiksi. Alahampaat, täydellinen rivistö katosi kuin kerettiläinen exterminatuksen edessä.
Taju karkaa...
Neljäs. Otsaluu halkesi, painui kalloon, rosoiset luunkappaleet repivät aivoja. Niska petti, taittui kuin oljenkorsi myrskyssä.
Viides. Nyrkki painautui syvälle Antin päähän.
Antin eloton ruumis rojahti lattialle kolkon naurun säestämänä.


Harmaa Ritari antaa rukkaset by Dalamar

Olen Keisarin valioita, Harmaiden Ritareiden veli-kapteeni Selibatus ja juuri nyt edessäni näyttäytyy sanomattoman nautinnollinen alaston vartalo.

Edessäni vaaleanpunainen ja kimmoisan pehmeä iho hehkuu kauneimman nuoruuden ja kypsimmän naiseuden kukassa, isot, mutteivat liian isot rinnat täyttävät silmäni kahtena täydellisenä rakkauden melonina, joiden keskellä nännit siesovat kovempina kuin terminaattorihaarniskani teräs.

Täyteläiset kasvot hohtavat sisäistä kiimaa, ne ovat kuin hekumallisuuden ruumiillistumat. Itseasiassa ovatkin. kaasunaamarini suodattimista silkan seksin ja makuuhuoneen tuoksut syöksyvät sieraimiini, tunkeutuen aivoihini ja luoden suloisia kuvia siitä mitä voisi olla.

Kohotan kättäni silittävässä asennossa eteenpäin ja isken avokämmenlyönnin voimanyrkillä poskelle, repien koko pään irti.

Se oli huono iskuyritys, en ole helppo.


Teräksen isku by Rectunator

"Nopeampaa! Nopeampaa Keisarin nimeen!"

Mortis kiepahti vaivattomasti leveän ojan pohjalta ylös ja sen kaltaiset seurasivat sitä. Niitä oli kaiken kaikkiaan 100 tuolla valtavalla harmaalla aukealla.

Konetuliaseiden säksätys ja jalkaväen kauhistuneet huudot. Joka puolella metalli kimmahtelee vasten metallia. Jossain kranaatinheitin tupsauttaa savupallon tai kaksi hirviöiden sekaan ennen kuin hukkuu liekkeihin.

Seuraava tuhottava linja. Suuret tykit kääntyvät kohtaamaan hirviöt. Korvia huumaava haukahdys, toinen, kolmas! Kolinaa, mutta hirviöt eivät pysähdy, taaskaan. Läheltä muutama hirviö kukistuu liekeissä koristen, mutta yksi toisensa jälkeen tykit vaikenevat.

Ensimmäinen ja vahvin hirviö pysähtyy rauhoittuen, sen hengitys tasaantuu. Rujosta tornista nousee mies.

"Minä niin rakastan Hänen korkeutensa mahtavia panssarivoimia."

*Tarina poistettu vinettäjien takia. Plääh. Säännöt on tehty rikottaviksi.*

Valinnan vaikeus by vahvapito

"Säännöt ovat seuraavat", vanha mies pimeässä sanoi, "saat tappaa kenet tahansa. Sinulla on yksi isku."
Hilparimies Brotanista tuntui kuin olisi tehnyt sopimuksen, jota ei muistanut. Lisäksi hän ei tiennyt, missä perhanassa oli, tai kuka tuo sameasilmäinen virnuileva vanhus oli.
Brotan katsoi tikaria kädessään. Hänen silmiensä edessä liukuivat kaikki ihmiset, joille hän oli kantanut kaunaa. Hänen silmänsä levisivät; kuvat olivat todellisia.
Yksi isku.
Tämähän oli suorastan jumalaista valtaa! Hän voisi lopettaa erään kirotun kersantin, kaaoksen kenraalin, veroherran tai naapurinsa...
Tikari tuntui raskaalta. Hiki kihosi hänen otsalleen. Miljoona mahdollisuutta täytti hänen päänsä. Mutta miten hän saattaisi?
"No?"
Brotan iski terän omaan rintaansa.


Miksi syöksyvillä haukoilla ei ole temppeliä by Leevizer

"Iskemme aamulla." syöksyvien haukkojen komentaja sanoi syöksyville haukoilleen. "He aikovat tuhota temppelimme nauravan (hahahahahhaa) jumalan puolesta. Emmekä me salli sitä!" Hän huusi viimeisen lauseen, ja uusimmat haukat pelästyivät. "Vaikka harlekiinit ovatkin samaa lihaa ja verta, emme sallin niiden tuhoavan temppeliä. Isku on oleva ankara. tuhoamme ne iskulauseillamme! joita levittelemme heidän leiriinsä. HAHHAHAHAHAA! Kostamme temppelin tuhon, eikä kukaan voi estää meitä!"
"Aamun koitteessa nopeimmat lentäjämme syöksyvät ja ampuvat samalla ritsoillaan iskulauseitaan, joiden avulla voitamme ne. HAHHAHHAA. Kukaan ei voi estää meitä. ei edes naurava (HAHHAHAHHAA) jumala." Taivaassa kuului ääni "ai en vai" ja ennen kuin tehtävä ehdittiin suorittamaan. Kaikki kuolivat nauruun


Isku joka hengen vie by Merrywinds

Askel, toinen, kolmas, ympäri. Askel, toinen, kolmas, ympäri, ojennus, toinen ylös, toinen alas, ääntäkään päästämättä.

Tanssin askeleet kaikuvat päässäni, mutten tiedä, miksi tanssin,

KOSKA MINUT ON KÄSKETTY

mutta sieraimiini kulkeutuu outo tuoksu, sekoitus ruutia ja ruusuja, mätää lihaa ja kauniin naisen hajuveden vieno haju. Jalkani

PALAVAA RUOHOA KUOLLUT IHMINEN VERINEN MIEKKA KÄDESSÄNI

alkavat epätoivoisesti hapuilla askelia, mutta en pysy kasvottoman parini tahdissa, ja kompuroin. Tunnen, kuinka toisen tanssijan kyynärpää

MIEKKA

iskeytyy selkääni, ja

LÄVISTÄÄ MINUT KAADUN MAAHAN HUUDAN ITKEN KIROAN

kaadun maahan, yrittäen pitää kiinni parini sirosta, kauniista

MÄDÄSTÄ

kädestä, joka kuitenkin kirpoaa otteestani.


Kaadun kentällä haltian pitkä miekka selässäni.


Kuolonisku by arska_a

Hyppäsi sankari eteen vihollisen,
iski terällä sen pehmeään lihaa.
Vetäisi aseen irti kuolleesta,
Päästi mielen täyteen raivoavaa vihaa.

Näki hän suuren soturin,
kera suuren, valtavan miekan.
Tosiaan oli suuri mies se,
että nosti sen tallustus ilmaan hiekan.

Viittilöi soturi kädellään,
ehdotti kaksintaistelua.
Sankari nyökkäsi mielissään,
Lisää kuolontuulen haistelua.

Väistyivät nopeaan muut taistelijat,
taukosivat iskut, viillot, lyönnit.
Kuului sydämeniskut samanaikaiset,
korpitkin lopetti ruumiiden syönnit.

Kiertelivät miehet toistaan,
odottivat toinen toisensa aloitusta.
Aloittaja oli suuri mies,
ei kestänyt hän hiljaisuutta moista.

Mutta nyrkiniskulla sankari soturin maahan kaatoi,
kiiltävän teränsä sitten tämän kurkulle asetti.
Mutta soturipa miekkansa sankariin survaisi,
ja hänet kuolonmaahan lähetti.


Viimeinen isku by Sotatonttu

Uurteinen, huolten murtama mies seisoo pää painuksissa talonsa pihalla tutun puun vieressä. Mies kohottaa katsettaan ja avaa verestävät, riutuneet silmänsä kohdatakseen jälleen tuon ajan runteleman kuihtuvan puun. Hänen elämänsä matelee yhtenä tuskan virtana silmiensä editse.

Tuska virtaa hänen lävitseen täyttäen hänet hiljalleen muistoilla: "Pieni avuton poika katselemassa palavaa taloaan, huutaen epätoivoissaan ja nyyhkien yläkerran ikkunassa kirkuvaa ja palavaa äitiään." "Pieni avuton poika herättelemässä maassa makaavaa kuollutta isäänsä." virta hidastuu, ja hiipuu viimein "Itkevä nuori mies katselemassa uljasta taloaan, jota ivallisesti räiskyvät liekit raiskaavat."

Mies sulkee silmänsä ja kyynel vierähtää hänen nokiselle, laihalle poskelleen. Oksa katkeaa painon alla, mies makaa liikkumatta.

Lähetetty: Pe 02.06.2006 17:41
Kirjoittaja Sachse
Viisi iskua :)

Lähetetty: Pe 02.06.2006 17:47
Kirjoittaja QQ3
Isku vyön alle by lihamestari
Tämä oli paras varsinkin tämä kohta
Kääpiön nyrkki oli inhasti törmännyt suoraan haltian "jalokiviin".

Lähetetty: Pe 02.06.2006 17:48
Kirjoittaja QQ3
isku vyön alle by Lihamestari Tämä oli paras varsinkin tämä kohta
Kääpiön nyrkki oli inhasti törmännyt suoraan haltian "jalokiviin".

Lähetetty: Pe 02.06.2006 17:55
Kirjoittaja hyytelöperuna
Blackguard jossain toisessa Sadan Sanan topicissa kirjoitti:Vastaisuudessa muuten ei sitten aiheen pystyynpistäjä osallistu.
Säännöt on sääntöjä.

Ääni Dalamarille.

Edit: Kiitus Tepa <3

Lähetetty: Pe 02.06.2006 18:23
Kirjoittaja arska_a
Hitsi! Ajattelin äänestää Lihamestaria... No, samapa tuo.
Koska Lihamestaria ei saa äänestää niin valitsen vahvapidon tarinan "Valinnan vaikeus"

Lähetetty: Pe 02.06.2006 18:55
Kirjoittaja WolfMan
Dalamar

Lähetetty: Pe 02.06.2006 18:58
Kirjoittaja Hollo
Ehdottomasti Dalalle

Lähetetty: Pe 02.06.2006 20:19
Kirjoittaja Thelacan
Dalamar vie.

Hyytelin quotesta puuttuu lainausmerkit.

Lähetetty: Pe 02.06.2006 20:51
Kirjoittaja Heretic
Dalamar

Lähetetty: Pe 02.06.2006 21:55
Kirjoittaja Andi
sotatonttu

Lähetetty: Pe 02.06.2006 23:00
Kirjoittaja Dalamar
Rectunator. Blitzkrieg!

Lähetetty: Pe 02.06.2006 23:56
Kirjoittaja chaos pete
Dalamar :D

Lähetetty: La 03.06.2006 07:48
Kirjoittaja -Tupe
Dalamar

Lähetetty: La 03.06.2006 08:54
Kirjoittaja Merrywinds
Eiköhän se mene Dalamarille.

Lähetetty: La 03.06.2006 11:11
Kirjoittaja vahvapito
arska_a. Runollisuus vei voiton.

Lähetetty: La 03.06.2006 12:37
Kirjoittaja Sotatonttu
Merrywinds.

Lähetetty: La 03.06.2006 13:13
Kirjoittaja Rautamaha
Dalamar

Lähetetty: La 03.06.2006 13:18
Kirjoittaja Mr_Fineday
Dalamar. Oli kyllä hyvä lopetus tarinalle, otsikko paljasti liikaa mutta onneksi en lukenut sitä kokonaan.

Lähetetty: La 03.06.2006 14:28
Kirjoittaja Lihamestari
Noh, jotenkin en usko että joku kahmii jostain äkkiä yhtätoista tai kymmentä ääntä.......

Onnittelut Dalamarille voitosta.