Sivu 1/1
broodlord vai hivetyrant
Lähetetty: Pe 02.06.2006 19:11
Kirjoittaja merimakkara
Mulla on nyt hivetyrant ja melko mukavasti muuta tyranid perus settii (gauntteja genestealereita carnifex) warrioreita. Oon suunnitellu itelle toista HQ mutta hivetyrant vai broodlord?
Lähetetty: Pe 02.06.2006 21:05
Kirjoittaja laconfir
Tiedän aika paljon tyranideista joten jos genestealereita omistat niin broodlordilla saat ne sille retinueksi ja ne on loistavia lähiksessä ,mutta varsinkin Winged /venom cannon hive tyrant on kova ampuja. Ja saahan siitä tyrantistakin kova close combatissa
Lähetetty: Pe 02.06.2006 21:19
Kirjoittaja Uzi-99
Ihan mistä tykkää. Itse ehkä arvioisin toisen Tyrantin vahvemmaksi valinnaksi, mutta ei BL:kään huono ole (olettaen että vastustaja ei saa ammuttua sitä+retinueta seulaksi heti pelin alussa... -_^). Ja jos 'Stealereita jo löytyy, niin rahallisesti BL ei verota kukkaroa ihan niin raskaasti kuin Tyrant.
Tietysti kannattaa panna merkille kuinka paljon pelaat missioneita joissa käytetään Infiltrate-sääntöä... Jos ei tuo sääntö ole käytössä, BLn pisteet tippuvat heti samalle tasolle kuin kävelevän lähis-Tyrantin tai lähis-Carnifexin, eli itse en käytännössä vaivautuisi. Hitaat, normaalisti deployaavat, puhtaasti lähikseen painottuneet joukot ovat mielestäni pisteiden haaskausta.
Lähetetty: La 03.06.2006 10:53
Kirjoittaja merimakkara
Kiitti neuvoista. Luulempa että BL. ois stealereitten tähden hyvä valinta, tykkään näet eniten joukko lähiksestä.