Sivu 1/1

Uusi nobo kysymys koskien tällä kertaa Anvilia

Lähetetty: Ma 26.06.2006 13:34
Kirjoittaja waaghingdwarf
Elikkä siis, aikeissa on ostaa armeijaan anvil of doom. Miten runelord ja anvil systeemi toimii? Lauseeksi tiivistettynä: Jos armeijaansa otta anvilin, tuleeko erikseen taistelukentälle sekä Anvil ja crew, ja Runelord, vai onko ne yhdessä anvilin kanssa?

Re: Uusi nobo kysymys koskien tällä kertaa Anvilia

Lähetetty: Ma 26.06.2006 13:51
Kirjoittaja The Captain
waaghingdwarf kirjoitti:Elikkä siis, aikeissa on ostaa armeijaan anvil of doom. Miten runelord ja anvil systeemi toimii? Lauseeksi tiivistettynä: Jos armeijaansa otta anvilin, tuleeko erikseen taistelukentälle sekä Anvil ja crew, ja Runelord, vai onko ne yhdessä anvilin kanssa?
Yhdessä ovat. Vähän niin kuin sotakone ja sen miehistö.

Lähetetty: Ma 26.06.2006 13:52
Kirjoittaja waaghingdwarf
elikkä siiis... jos tahdon pelata anvilin kanssa, ostan kaupasta anvil of doomin ja sen mukana pitäisi tulla koko miehistö?

Lähetetty: Ma 26.06.2006 14:01
Kirjoittaja The Captain
waaghingdwarf kirjoitti:elikkä siiis... jos tahdon pelata anvilin kanssa, ostan kaupasta anvil of doomin ja sen mukana pitäisi tulla koko miehistö?
Boksissa (Thorek Ironbrow) tulee runelordi Thorek (jota voi käyttää tavallsiena runelordina), kaksi vartijaa, Alasin sekä paja ja pikkunikkari, joita siis ei käytetä normaalilla lordilla vaan ovat Thorekin erikoisuuksia; ne voi jättää pois normaalista pelistä.

Lähetetty: Ma 26.06.2006 14:04
Kirjoittaja waaghingdwarf
ookoo. ja kolmanneksi, puolustautuuko runelord lähitaistelussa?

Lähetetty: Ma 26.06.2006 14:10
Kirjoittaja The Captain
waaghingdwarf kirjoitti:ookoo. ja kolmanneksi, puolustautuuko runelord lähitaistelussa?
Juu.

Ennen anvilia ostat kuitenkin sen kääpiöiden armeijakirjan. Sitten luet sen. Siten palaat lisäkysymysten kanssa, jos jokin jäi askarruttamaan.

EDIT: Laiskuus ei ole tekosyy.

Lähetetty: Ma 26.06.2006 14:23
Kirjoittaja waaghingdwarf
ei, kyllähän mulla armeijakirja löytyy, mutta kielitaidon kehnous (ja laiskuus) pakottavat kirjoittamaan asioita tänne