Sivu 1/1

ripper gun.yhden vai kahden käden ase?

Lähetetty: La 05.08.2006 17:10
Kirjoittaja Anaheim
Eli onkos tämä sarjatulta posottava mailahaulikko yhden vai kahden käden ase?
Logiikka sanoo että kahden käden,mutta figuissa puolet näyttäisi ampuvan yhdellä kädellä.

Lähetetty: La 05.08.2006 17:12
Kirjoittaja Z7-852
Vastaus: Mitä väliä? Sitä ei kuitenkaan voi kuitenkaan ostaa kenellekkään, paitsi jos parannat ryhmän johtajan ja haluat pitää ripper aseen ja ostaa sen lisäksi toisen aseen (mitä en ole nähnyt kenenkään koskaan tekevän). Mutta vakavissaan se on kahden käsen-ase.

ZEdited

Lähetetty: La 05.08.2006 17:17
Kirjoittaja Anaheim
Selvä,kiitän.Niin,mutta henkilölle jolla se on,voi ostaa.Nimittäin Bone`eadille.
Olisikin ollut jo mielenkiintoista jos olisin ostanut storm bolterin islle,paukuttanut sillä ampumisen vuoron ja chargettanut mailakourassa,tai ostaa lähitaistelu ase boostaaman yhden xtra-attackin.Mutta eikunei,kiitos tiedosta.
EDIT:Oho,Z ehti editoimaan

Lähetetty: La 05.08.2006 17:20
Kirjoittaja Z7-852
Ripper on assault ase (ei tartte stormbolteria). Jos haluat bone 'eadille varustelun, niin suosittelen joko pelkkää rippergunia tai sitten plasma pistoliia ja ccw.

Lähetetty: La 05.08.2006 17:21
Kirjoittaja Anaheim
Jep,mutta storm bolterista en saa +1str.lisäksi myrskytykki kantaa 24" ja AP5.Plasma pisla ja CCwpn muuten hyvä,mutta pidän str mieluummin niin,että se lahtaa toughnes 4marsut ja muut kauhistukset 2+ haavoitusheitoissa.
Ja niin,en ole katsonut tarpeelliseksi antaa bone`eadille mitään lisävarustusta,satunnaisesti meltapommit mutta nekin yleensä jätän homehtumaan,sen verran vähän vechilejä vastaan tulee,pää-asiassa khornen dredin hoitelua varten