Sivu 1/1

dreadnought

Lähetetty: La 19.08.2006 13:14
Kirjoittaja Zaraki Kenpachi
http://galtsu.net/kuva/1427/

juu tuossa tuo on. kuvassa hiukan oikeaa rumempi, mutta väliäkö sillä kunhan se pelipöydällä kelpaa.

Lähetetty: La 19.08.2006 13:42
Kirjoittaja RaVe-MaStEr
no on kyllä hieno täytyy jopa ihan mainita

Lähetetty: La 19.08.2006 13:44
Kirjoittaja JuqqE
Juu hieno tuo on, paljon hienompi kun minun omat Warhammerit! :D

Lähetetty: La 19.08.2006 15:03
Kirjoittaja Tas
Suosittelisin yrittää aluksi tasaisia, yksinkertaisia maalipintoja. Veriefektit ovat vaikeita toteuttaa tyylikkäästi, joten alussa ne kannattaa unohtaa. (ja kun myöhemmin asia tulee ajankohtaiseksi, et niitä haluakkaan ;)) Edessä oleva metallilaatta on aika onnistunut, ja ilmeisesti muutkin metallit. Sen sijaan puhtaan ja tasaisen valkoisen maalaamista voisit vielä harjoitella. Valkoisille osille kannattaa laittaa valkoinen pohjamaali alle. Mustan päälle valkea pinta on tuskaista saada onnistumaan.

Lähetetty: La 19.08.2006 19:43
Kirjoittaja Anaheim
Mitenkäs niin,tyylikkäämpää verilammikkoa en ole nähnyt!Valkoinen näyttää oudolta,mutta se on vaikein väri maalata mustalla pohjalla...:S..mutta tuo veri dredin päällä vaikuttaa punaiselta lyijymaalilta joka on joutunut painepesuri/liekinheitin/hiekkapuhallin kombon yhteiskeskityksen kohteeksi.

Ruoste

Lähetetty: La 19.08.2006 20:09
Kirjoittaja Ruispöllö
Tosi kivan näköistä tuo ruoste punaisessa metallissa. Muutenkin maalattu melkoisen hyvin.

Lähetetty: La 19.08.2006 20:54
Kirjoittaja Zaraki Kenpachi
Juu drekku on luonnossa paremman näköinen... tossa kuvassa kiiltää osa osista joiden ei pitäis .

Re: Ruoste

Lähetetty: La 19.08.2006 21:41
Kirjoittaja Beowulf
Pluton12 kirjoitti:Tosi kivan näköistä tuo ruoste punaisessa metallissa. Muutenkin maalattu melkoisen hyvin.
Ruoste... Taas osataan. -_-

Kyllähän tuo pelipöydällä menee paremman puutteessa mutta itse en ainakaan tuollaista kauaa katselisi. Tas kertoi kaiken tarvittavan joten en tässä pahemmin ala neuvomaan.
Valkoista maalatessasi mustalle pohjalle maalaa siihen alle ensin harmaa pohja jonka päälle valkoinen on tuplaten helpompi maalata,

Lähetetty: La 19.08.2006 23:03
Kirjoittaja -Tupe
Kohtalainen figuhan tuo kuten sanottu valkoiset hieman epätasaiset, mutta kokonaisuus on jo ylikeski tason. Metallit ovet melko komeat verestä en pidä, mutta ei siinä muuta vikaa kuin jos vähän hillitymmin verta olisit käyttänyt tuossa. :)