Sivu 1/1

Golden Eye of Tzeentch

Lähetetty: To 07.09.2006 18:34
Kirjoittaja Nightderanger
Jos Tceentch Championilla on golden Eye, suojeleeko se myös chariottia?

Lähetetty: To 07.09.2006 19:00
Kirjoittaja Dolmot
ehkä

Lähetetty: To 07.09.2006 21:37
Kirjoittaja Pannukakku
Siis Bearer ja Mount saavat kummatkin 3+ ward saven missileitä vastaan. Onko chariot mount (on kai, vai onko)? Jos on saat wardin, jos ei niin et saa. Itsellä ei ole kirjaa lähellä niin en voi tarkistaa.

Lähetetty: To 07.09.2006 21:55
Kirjoittaja MakeH
Onko chariot mount (on kai, vai onko)?
nii-i

Lähetetty: To 07.09.2006 23:20
Kirjoittaja jullevi
On se ainakin miscast tablen mukaan.

Lähetetty: To 07.09.2006 23:27
Kirjoittaja Rune
Seiskaedikan kirja käsittääkseni tulkitsee chariotit mounteiksi. En nyt tähän hätään muista mikä kohta siitä tarkemmin kertoi, mutta esim. Great weapon bonarit tulevat +ykkösenä chariotinkin selästä mikäli tulkitsin uutta kirjaa ihan oikein. Jotta joo, kyllä minä ainakin antaisin sen kultaisen wardauksen vankkurillekin.

Lähetetty: Pe 08.09.2006 13:55
Kirjoittaja The Captain
Rune kirjoitti:Seiskaedikan kirja käsittääkseni tulkitsee chariotit mounteiksi.
Seiskaedikan kirja ei käsittääkseni edelleenkään määrittele mountia ja steediä tai onko niillä eroa. Tosin olen lukenut sen läpi vasta puolitoista kertaa paskalla istuessani (hämäläinen suoli), joten on voinut mennä ohi silmien.

Lähetetty: Pe 08.09.2006 14:48
Kirjoittaja MakeH
Seiskaedikan kirja ei käsittääkseni edelleenkään määrittele mountia ja steediä tai onko niillä eroa.
tässä onkin varmaan gw:n suurin ongelma, nitään ei oikeesti määritellä tarpeeksi hyvin. Säännöt kerrotaan silleen about justiinsa ja sit on hyvä niin.

Lähetetty: To 14.09.2006 19:47
Kirjoittaja Walloittaja
Rune kirjoitti:Seiskaedikan kirja käsittääkseni tulkitsee chariotit mounteiksi.
Seiskan kirja ei tosiaan määrittele chariottia mountiksi. Viittauksia molempiin suuntiin kyllä löytyy, muttei suoraa määritelmää. Pitänee kysellä jokaiselta turnausjärjestäjältä ko. turnauksen suhtautuminen kärryihin, kunnes jotain 'virallista' tietoa meille jaetaan.

PS. Tästähän voisi vaihteeksi perustaa mutu-väittely ketjun, eikös?