Sivu 1/1

Orcs & Goblins

Lähetetty: Ti 14.11.2006 19:57
Kirjoittaja daxamaster
Mitäs pakkauksii kannattais ostaa jos noita orceja ja gobboja meinaa kerätä?
Scull passin oon jo ostanu.
Ja vinkkejä noista ottaisin mielelläni vastaan.

Lähetetty: Ti 14.11.2006 20:22
Kirjoittaja Kelf
Seuraavaksi loota susipoikia ja pari boxia örkkejä voisi olla nappiostos.

Lähetetty: Ti 14.11.2006 20:43
Kirjoittaja El Capitan
Noita ennen kuitenkin se armeijakirja olisi mitä loistavin ostos. Kelffin mainintojen jälkeen voisi olla spessu slottejen täydentämisen aika. Pari sukkaa, lobba ja squik hopperit täyttävät hyvin. Jättiläinen toisi sitten lähikseen hyvää voimaa. Samalla herojakin voisi katsella.

Lähetetty: Ti 14.11.2006 22:09
Kirjoittaja Karu
Susipoikia ei tosiaankaan kannata ostaa, ainakaan skull passin jälkeen (spider riderit ajavat saman asian, ja susigobot ovat rumia). Suosittelen armeijakirjaa ja sitten ihan perusörkkejä pari lootaa, fanaatikkoja yöhiisillesi, spear chukkia ja jotain miellyttävää sälää.

Lähetetty: Ke 15.11.2006 08:11
Kirjoittaja Drak
Kannattaisi nyt alkuun ostaa army book, ehkä lisää perus (night) gobboja, fanatiikkoja, spear chukkia ja ehkä chariot(teja).

Lähetetty: Ke 15.11.2006 08:51
Kirjoittaja daxamaster
Ok!
Kiitos vastauksista, mutta lisää orceihin ja goblineihin liittyviä vinkkejä tänne kiitos.

Lähetetty: Ke 15.11.2006 10:29
Kirjoittaja The Captain
Ensin. Armeijakirja.

Sitten. Mieti, minkä kokoisen armeijan haluat ja mihin pelin aspekteihin haluat panostaa. Jos tykkäät kikkailla liikkumisvaiheessa, hanki susia, hämähäkkejä ja ehkä squig hoppereita. Jos tykkäät ampumisesta, hanki katapultteja ja spear chuckia. Jos silmääsi miellyttää iso lauma vihreitä miehiä ryntäämässä kohti vihollista, hanki paljon paljon örkkejä/black orcceja/boar boyzeja astalot kourassa.

Jos vähemmän reilut temput ovat sinun juttusi, night goblinit fanaatikoilla ja nettereillä, squig herdit sekä shamaanit tarjoavat viihdettä sinulle ja päänvaivaa vastustajallesi.

Lähetetty: Ke 15.11.2006 15:51
Kirjoittaja Chaotic Dwarf
Kannattaisi ehkä ostaa jonkun näköinen Orc boss kenraaliksi, kun noilla goblineilla on niin huono leadership.