Sivu 1/1
Epicin Tyranid Dominatrix & IG Manticores
Lähetetty: To 18.01.2007 13:21
Kirjoittaja Hena
Kahta lajia tällä kertaa epicciin.
Ensin Tyranid Dominatrix. Tämä on siis armeijan ylipääri epicissä (ja kallis joten usein ei pääse kentälle).
Kokoa figulla on 4,5 cm korkeutta ja 8 cm pituutta.
Lähetetty: To 18.01.2007 13:22
Kirjoittaja Hena
Sitten kaupunkimaastoon maalattu Artillery Battery, joka koostuu Manticoreista.
Eli kyseessä on epicin skaala ja se tarkoittaa että tankit ovat noin 1 - 2 cm pitkiä.
Lähetetty: To 18.01.2007 16:09
Kirjoittaja Metsämies
En tiedä onko tuossa haettu jotain tyyliä tai jotain... mutta mun mielestä tuon nidin kuori näyttää hiukan suttuiselta. Tankit on tosin hyvin onnistuneita.
Lähetetty: To 18.01.2007 17:02
Kirjoittaja Mariini man
Aabe kirjoitti:En tiedä onko tuossa haettu jotain tyyliä tai jotain... mutta mun mielestä tuon nidin kuori näyttää hiukan suttuiselta. Tankit on tosin hyvin onnistuneita.
Jos et vielä tiedä että epickit on vähän pienempiä norm. ukot ja siten maalaus jälki lähi kuvassa saattaa näyttää vähan suttuiselta.
Ihan hyvältä näyttää varsinkin nuo Manticoret mielyttävät väritykselään. (saman tyyppinen IG armeja väritykseltänsä

)
Dominatrix oli ainakin omalaatuisen näköinen...
Lähetetty: To 18.01.2007 17:06
Kirjoittaja Metsämies
tiedossa on että epicit on pienempiä en kuitenkaan osannut sanoa tuon Dominatrixin kokoa joten oletin sitä kai isommaksi kuin se on. pahoitteluni.
Lähetetty: To 18.01.2007 17:12
Kirjoittaja Mariini man
Kyllähän se on ihan koht kokonen että oletuksesi ei mennyt kauas.

mutta ei se ihan kauhian kokeonen oo et norm IG tankki on Joku 2-5 isompi...
Lähetetty: Pe 19.01.2007 00:38
Kirjoittaja Hena
Nou hätä Aabe. Koetan huomenissa nappasta jonkinlaisen vertailukuvan vaikka mariiniin (useammastakin epicin figusta sitten samalla).
Lähetetty: Pe 19.01.2007 17:06
Kirjoittaja figunarkki
Nidin väriteemasta en pidä laisinkaan. 5 dominoivaa väriä samassa figussa = sillisalaatti.
Mutta tankit ovat todella hyvin onnistuneita.