Sivu 1/1

Goblin boss

Lähetetty: Ke 24.01.2007 15:47
Kirjoittaja miQ
Kyseinen hahmo pitäisi sovittaa wolf chariottiin sekä täyttää taikaesineillä.Itse mietin tällaista:

Goblin big boss 35
Wolf chariot 60
Light armour 2
Enchanted shield 15


Sitten herää kysymys: Mikä on ase ja kannattaako pistää ward save?Kolme asetta olisi nyt ehdolla:

Great weapon
Martog`s best basha
Sneaky skewerer

Lähetetty: Ke 24.01.2007 15:55
Kirjoittaja Viiksivallu
Wardi kannattaa laittaa, jos ei muuta niin ainakin talisman of protection. Aseista en osaa sanoa, mutta wollopas one hit wounda(menikö oikein?) vois olla kätevä joitain ritareita tai toisia vaunuja vastaan.

Lähetetty: Ke 24.01.2007 16:08
Kirjoittaja El Capitan
Koska goblin menee kärryyn niin gw:tä ei ainakaan kannata ottaa. +1s strike last on aika huono kun martog's best basha on paljon kätevämpi, mutta ei se Vallun ehdottama wollopas ole mikään huono myöskään. Näistä kahdesta päätä mieluisin. Wardin sitten saa hyvin warboss umss best big boss atista, jos sellaista haluat.

Lähetetty: Ke 24.01.2007 16:08
Kirjoittaja miQ
Olisikos kombo tällainen hyvä:

Sneaky skewerer 10
spiteful shield 25
Light armour 2
Talisman of protection 15

Lähetetty: Ke 24.01.2007 16:17
Kirjoittaja El Capitan
Joo, ihan hyvähän tuo on, mutta tuo spite shield on vähän siinä ja siinä. Eiköhän se kärry siitä ensin isketä alas eikä sitä goblinia. Itse ainakin ottasin paljon mielummin vaikka sen, joka antaa killing blowin tai wardin.

Lähetetty: Ke 24.01.2007 16:24
Kirjoittaja miQ
Ajattelin tätä kyllä sellaiseksi unittien tuhoajaksi joten tässä vielä yksi kombo:

Martog`s best basha 15
Enchanted shield 15
Talisman of protection 15

Sitten brutaalisempi vaihto ehto:
Martog`s best basha 15
The collar of zorga 5
Warboss Imbad`s iron gnashas 30

Lähetetty: Ke 24.01.2007 18:39
Kirjoittaja DeathWizard
Talisman of Protectionilla ei tee mitään 6+ wardi ei paljoa auta osumien torjumisessa.

Jos oikein ilkeäksi haluat ruveta, pistä gobbo suden selkään, isoon susiyksikköön kilvillä ja varusteeksi Lucky's Dirk, Enchanted Shield ja Triksy Trinket.
Itsemurhahan mokomalla hyökkääminen on, mutta vastustajan kenraalin (jolla on arvatenkin isot wardit) murhayritys nyt saattaisi onnistuakin. Mukaan vielä toinen gobbohero sudella, kilvellä Martog's best bashalla ja Umm's Best Boss 'Atilla(tai vaihtoehtoisesti Iron Gnahas ja Sneaky Skewerer).
Pistät näiden väliin susiratsastajan ja chargaat ratsailla olevaan kenraaliin. Toinen gobbosankari poistaa vastustajan wardit pättäen turpiin, toisen pättäessä vain turpiin.

Gobot voivat jopa maksaa pisteensä takaisin tällä tavoin. Kenraalin pistehinta +100 (vai oliko se +200?) voittopistettä extraa armeijan kenraalin murhaamisesta +muut tapot/tuhot päälle. Itsemurhahyökkäyshän tämmöinen on, mutta voisi toimiakin. Ehkä... Ajatus tästä on jo muhinut pitemmän aikaa... No tee miten halua... ;)