Sivu 1/1

Taun Hard-Wired systems

Lähetetty: Ti 30.01.2007 16:09
Kirjoittaja Hammer_p1ru
No niin. Kysymys on tässä. luin monta kertaa Tau armoyryn läpi, eikä löytyny... niin että mitä ne Hard-wired on? kertokaa toki viisaat.

Lähetetty: Ti 30.01.2007 16:21
Kirjoittaja Scoundrel
Battlesuittien supportsystemeitä saa hardwiredeinä sekä tavallisina versioina. Erona näiden välillä on se, että hardwired ei vie tilaa muilta systeemeiltä. Esimerkiksi stealttipukuihin saa yhden systeemin, mutta ryhmänjohtaja voi ostaa lisää systeemeitä hardwiredinä armorystä. Tämä mahdollistaa myös jalkaväelle tietyt supportsyteemit, kuten dronecontrollerit.

Lähetetty: Su 06.05.2007 22:27
Kirjoittaja Lizard
Niitten säännöt lukee siin uusimmas codexis sen listan alapuolella jossa on vaan osan/aseen nimi ja piste hinta :)

Lähetetty: Su 06.05.2007 22:30
Kirjoittaja Truupperi
Fluffillisesti nämä ovat esim.kyber-silmiä yms. itse kantajassa olevaa, kuin puvussa olevaa.

Lähetetty: Su 06.05.2007 22:35
Kirjoittaja Z7-852
Fluffisesti puvussa on pultattavia varusteita, joita puvun käyttäjät irroittavat ja vaihtavat tarpeen mukaan (vertaa auton renkaat; support systems) ja sitten on laitteita mitkä on tehtaalla "taottu" (asennettu) suoraan puvun sisälle (vertaa auton akselia) joita ei voi vaihtaa tai muuttaa romuttamatta koko pukua alkutekijöhin.

Lähetetty: Ma 07.05.2007 09:37
Kirjoittaja Truupperi
Myös suitittomat henkilöt saavat hard-wired kamaa, esim. fire warrior shas'ui ja Ethrealit.

Lähetetty: Ma 07.05.2007 10:55
Kirjoittaja Z7-852
Ja nämä hahmot liikkuvat alasti kentällä? Kyllä niilläkin on puvut/haarniskat.

Lähetetty: Ma 07.05.2007 16:14
Kirjoittaja Truupperi
Z7-852 kirjoitti:Ja nämä hahmot liikkuvat alasti kentällä? Kyllä niilläkin on puvut/haarniskat.
Jos nyt tapella haluat:
Codex Tau Empire, s25 kirjoitti:Hard-Wired systems take the form of cybernetic upgrades or warrior jewellery...

Lähetetty: Ma 07.05.2007 21:58
Kirjoittaja Rampe
Hard-wiredi meinaa just tota, että ne on viritetty sinne sisään.
Niitä ei pidetä olalla, vaan esim. HW multi tracker on asennettu sinne suitin muistiin ja niin se voi käyttää sitä .

Lähetetty: Ti 08.05.2007 16:37
Kirjoittaja The Captain
Lizard kirjoitti:Niitten säännöt lukee siin uusimmas codexis sen listan alapuolella jossa on vaan osan/aseen nimi ja piste hinta :)
Alkuperäinen kysyjä oli saanut vastauksensa jo tammikuussa. Vältä jatkossa vanhojen ketjujen herättämistä uudelleen, jollei aiheeseen ole jotain ratkaisevan tärkeää lisättävää.