Sivu 1/1
Battle damage mustalla pohjalla?
Lähetetty: Pe 02.02.2007 14:50
Kirjoittaja Hemmo
No niin tuli ongelma space mariini salamanders armeijaa tehdessäni. Olisi tarve tehdä figuihini battle damagea(ampumajälkiä) ja ideaalisin paikka olisi shouderpad. Mutta koska shoulder padit ovat marsuillani mustia, niin tuleeko niistä helposti hienoja verrattuna muun värisiin padeihin?
Löysin kyllä tämän:
http://uk.games-workshop.com/spacemarines/damage/6/
Mutta siinä ei ole muuta kuin sinisiä shoulder padeja. Enkä haullakaan löytänyt vastaavaa topicia.
Toivottavasti joku sai edes vähän selvää.
Lähetetty: Ma 05.02.2007 10:49
Kirjoittaja chrome
Itse en ole damagea tehnyt mutta mielestäni osa noista linkin marineista on liian suttaisia.
Parempaa damagea saattaisi saada enemmän viilloilla ja panssarin maalin naarmuuntumisesta johtuvalla poistumisella (hionnalla) kuin pelkillä ampumajäljillä. Fluffihan sanoo panssarin olevan materiaalista johtuen ilman maalia harmaa joten siitä johtuen vauriot olisivat näkyvissä hyvin jopa mustassa.
Lähetetty: Ma 05.02.2007 12:26
Kirjoittaja Tanen
Itse suosin kolon kaivertamista armoriin, jonka jälkeen maalata se, ja aivan hienoisesti maalata kolosta yli ensin mustalla, sitten bolt gun metallin päälle, sillä lailla että mustasta jää näkymään hienon hieno raja viiva, mutta kun alue on musta, voi siihen suoraan vetää boltgun metallin, ehkä pohjalle vetää Tin Blitz kerroksen
Lähetetty: Ti 06.02.2007 07:51
Kirjoittaja Terminator Sergeant
poraat pienen kolon joka ei mene pohjaan asti, vedät siitä vähän viivoja mattoveitsellä ja maalaat metalliksi. Näin helppoa se on jos ei tee siitä liian yksityiskohtaista.