Sivu 1/1

Welf 2k

Lähetetty: Pe 16.02.2007 22:08
Kirjoittaja Petja
ensimmäinen welf-listani, jonka viimeinkin sain tehtyä, eli ei muuta kuin parannus ehdotuksia, risuja sekä ruusuja.


Characters:

(General)
Highborn:
Wild rider kindred
Great stag
The Oaken Armour
The Spear of Twilight
=325 pts

Spellsinger:
2 dispel scrolls
=140 pts

Noble:
Spear
LA
Shield
Elven steed
HoDA
The helm of hunt
=141 pts



Core:

10 Glade guard
=120 pts

10 Glade guard
=120 pts

8 Dryad
=96 pts

8 Dryad
=96 pts

8 Dryad
=96 pts

5 Glade rider
Musician
Standard bearer
Horsemaster
=156 pts


Special:

7 Wardancer
Musician
Bladesinger
=147 pts

5 Wild rider
Standard bearer
Wild Hunter
Faoghir - The banner of Dwindling
=216 pts


Rare:

Treeman
=285 pts



Army total: 1938 pts

Highborn menee wild riderien kanssa ja noble glade riderien.

Muokattu: Maagilta leveli pois ja glade rider lisätty, mutta pisteitä jäi 62 käyttämättä, mikä on toimivakoko wardancereissa? jos laittaisi loppupisteillä siihen kolme lisää? tuleeko siitä liian iso?

Lähetetty: Pe 16.02.2007 23:01
Kirjoittaja Gilaelin
Aika perus tavaraa näyttäisi olevan. Mitä tähän nyt muuttaisi olisi varmaankin se yksi mannunratsastaja lisää, niin yksiköstä tulisi laillisen kokoinen. Kaipa sinne nyt voisi sen lipun jättää, jos sankari on sinne liittymässä, muuten jättäisin ilman.

Toisen levelin voisi myös heivata pois tuolta velholta, ei se sillä kuitenkaan mitään yksinään tee. Yksi leveli ja kaksi rullaa on yhden maagin armeijoissa se toimivin valinta.