Sivu 1/1
Hoshikagi Kisame, malli.
Lähetetty: La 17.02.2007 14:12
Kirjoittaja Rosgakori
Haaa!!!
eka kuvani sotussa!
Tässähän tämä
Hän on Kisame, naruto-sarjan Akatsuki-rikollinen ja hänen uskollinen miekka Samehada!
huom!kuva on linkitetty toisesta foorumista, älkää ihmetelkö.
Lähetetty: Su 18.02.2007 14:28
Kirjoittaja Neukku
Miten tuo liittyy warhammereihin?
Lähetetty: Su 18.02.2007 14:32
Kirjoittaja Datsi
pitäisikö muka?
Lähetetty: Su 18.02.2007 14:38
Kirjoittaja Nilarakh
Sephirot kirjoitti:pitäisikö muka?
Figupeleihin, kyllä.
-Nilarakh
Lähetetty: Su 18.02.2007 16:13
Kirjoittaja Rosgakori
Nilarakh kirjoitti:Sephirot kirjoitti:pitäisikö muka?
Figupeleihin, kyllä.
-Nilarakh
Jaa?
Mä olen kyllä nähnyt aika montakin kuvaa täällä, jotka eivät liity 'hammereihin.
Mutta arvostelkaa, ihmiset
Lähetetty: Su 18.02.2007 16:49
Kirjoittaja Asmodeus
Nimi on galleria muut ihan tarkotuksella. Kyllä tänne saa laittaa kaikenmaailman riipustuksia ja raapustuksia. Niiden ei tarvitse liittyä mitenkään miniatyyreihin.
Lähetetty: Su 18.02.2007 17:11
Kirjoittaja Anaheim
näyttääkö tuo miekka kenenkään muun mielestä vessapaperiin käärityltä buster-swordilta..?
Lähetetty: Su 18.02.2007 17:14
Kirjoittaja pamp-pu
IMO iho aavistuksen liian sininen. Harmaampi sävy olisi lähempänä alkuperäistä.
Lähetetty: Su 18.02.2007 20:52
Kirjoittaja hyytelöperuna
Pirteä ja esikuvalleen uskollinen kuva. Jotain pieniä perusvirheitä tuolta helposti spottaa, mutta ne poistuvat harjoittelulla.
Ensinnäkin iskee silmiin anatomia. Kattelemalla varsinkin hartioiden asentoa pään suhteen huomaa miten hullussa asennossa kaveri on. Tähän kun lisää perspektiivin niin koko hemmo näyttää olevan äärimmäisen epämukavassa posetuksessa
Tuo iso kaapu peittää vartalon muotoja ja sen kuvaamiseen liittyy aivan omat taitonsa, kun ottaa huomioon painon yms. Silti kaapu on miusta tämän työn vahvin puoli ja nuo pilvet ovat erittäin hyvin tehty. Muutenkin väritys sopii mainiosti sarjan henkeen ja ite tykkään noista väreistä. Ehkä hieman epätasaisesti värjätty sekä huojuvin vedoin tehty, mutta kivalta tuo näyttää kokonaisuutena.
Kehitä vain enemmän itseluottamusta sekä tarkkuutta niin työt näyttävät oitis paremmilta. Hienoa että ihmiset viitsivät laittaa tänne muitakin töitä kuin pelkästään figuihin liittyviä raapustuksia.
Lähetetty: Su 18.02.2007 22:36
Kirjoittaja Woodo
oooo Narutoa

, mutta itse piirustus ei oo mikään ihmeellisempi tiiän tonn kuvan ja suunnilleen tosta vois antaa mallista piirretyks 6- - 7+
Lähetetty: Ma 19.02.2007 22:19
Kirjoittaja Day
Hep.
Mä kannattaisin kyllä linjaa, jossa kuvien olisi hyvä liittyä jollakin tasolla figupeleihin. Jos kuvan teemalla (tässä: Naruto) on oma fooruminsa, kuvan voisi nakata mieluummin sinne. IMO.
Antaa tämän kuitenkin olla vielä täällä.
