Wild rider kysymys
Lähetetty: Ke 21.02.2007 19:51
Saako wild riderit +1 attack vain jos vihollinen hyökkää niihin? Entäs jos wild riderit hyökkää niin saako ne sitten sen hyökkäyksen jälkeisillä vuoroilla sen +1 attack?
Mukana Suomen miniatyyripeliskenessä jo vuodesta 2002
https://www.sotavasara.net/keskustelu/
Ja tällöin tuikkaavat vihaisella keihäällä ja S5:llä. Mautonta fast cavalryksi, kun lyövät keskimäärin kovempaa kuin yksikään muiden haltioiden raskas ratsuväki.Gilaelin kirjoitti: Käytännössä ainut vuoro taistelussa, jolloin nämä eivät hyökkäysboonusta saa on, kun ne itse hyökkäävät.
Kerroimmeko sinulle jo coren skirmaavista, kovaa lyövistä, kestävistä ja wardin omaavista dryadeista?The Captain kirjoitti:Mautonta fast cavalryksi, kun lyövät keskimäärin kovempaa kuin yksikään muiden haltioiden raskas ratsuväki.
Joo.Slugger kirjoitti: Kerroimmeko sinulle jo coren skirmaavista, kovaa lyövistä, kestävistä ja wardin omaavista dryadeista?