Sivu 1/1

Tzeentchiä, suurinpiirtein 2k

Lähetetty: Ma 26.02.2007 03:33
Kirjoittaja Varjoilmiö
Jospa nyt sain oikeaan sektoriin... Armeijalistat, go!


Eli Prinssi Argzg'goaccilppu on omahyväisyydessään pystyttänyt itselleen pyhätön, ja värvännyt kaartin. Omahyväinen kun on, hän ei omasta mielestään tarvitse suurta vartiostoa vaan luottaa omiin ja daemoni Q'ulchoothdhzccin kykyihin ylitsevuotavan runsaasti.

Tämä on toinen kaaoslistani, ja olen toivon mukaan korjannut suurimmat ongelmani viime kerrasta (kyseistä listaa ei löydy täältä). Ehkä. Luultavasti vain loin lisää.

Vastustajia Prinssiltä löytyy monia, vampyyrikreivit, korkea- ja pimeähaltiat, ja liskomiehet. Muitakin varmasti löytyy kun kunnolla hakee. Tarkemmin en osaa sanoa.

Charactöörit

Daemon Prince Argzg'goaccilppu (Tzeentchin Markilla, 100 giftit, Master of Mortals yksi niistä)
550
Exalted Daemon Q'ulchoothdhzcc (Tzeentchin Markilla, 50 giftit)
355

CORE

12 Chosen Chaos Warriors of Tzeentch with shields and full command
Markilla, kilvillä, choseneita, full commandilla
Totaali 302

4 Chosen Chaos Knights of Tzeentch
Markilla, full commandilla ja choseneita.
Totaali 250

Chariot of Tzeentch 140

5 Warhounds of Chaos

SPECIAL

5 Screamers of Tzeentch 165
3 Minotaurs of Tzeentch 207
(Great Weaponit, Light Armour ja Mark of Tzeentch)

Re: Tzeentchiä, suurinpiirtein 2k

Lähetetty: Ma 26.02.2007 10:36
Kirjoittaja Hiisi
Daemon princella on muistaakseni daemonic special rule, jolloin screamerit yms. kuuluvat coreihin ja mortal unitit specialiin.

Lähetetty: Ma 26.02.2007 11:31
Kirjoittaja Waza
Niin, ellei sillä ole Master of Mortalsia.

Lähetetty: Ti 27.02.2007 00:27
Kirjoittaja Varjoilmiö
Waza kirjoitti:Niin, ellei sillä ole Master of Mortalsia.
Kyllä, sillä on juuri tämä. Ilmeisesti olisi pitänyt tarkentaa.

Lähetetty: Ke 28.02.2007 10:44
Kirjoittaja kasvi
(alkaa valittako ae:n ja oe:n puutteesta..)

dodiin..

Vaikka tzeentchilla pelaatkin, niin mark of tzeentch on noin yleisesti melko heikko, koska siina menee se paniikkitestien re-rollaus. Riippuu tietysti mita haluat, pelitehoa vai fluffia.

Giftit voisit kertoa tarkemmin, ei se pieni ylimaarainen napytys niin paljoa sormia kuluta.

Warrut voisit kiskoa samantien humppaan, mieti mita kaikkea saisit 300pts:lla. =Massaa massaa ja lisaa massaa (Bocilta peruspetoja ja sitten ihan perus maroja..)