Sivu 1/1
Avaruussuolakurkku W.I.P
Lähetetty: Ma 26.02.2007 17:10
Kirjoittaja Ratovaari
Tässä on uusin skulptini. Kiitos Yrskalle nimen keksimisestä.
17:09 <yrska> Mutta siis oikeasti... Miusta toi näyttää maahan meteoriitin lailla iskeyteneeltä suolakurkulta
Baseen on ilmeisesti tulossa viellä toinen tuollainen, kunhan tuo ensimmäinen on ensin kuivunut.
Koska en nyt keksi mitään muutakaan sanottavaa, voisin vaikka kertoa miten tuo on tehty.
Aluksi leikkasin pätkän 2mm rautalankaa, ja väänsin sitä hieman. Sitten otin Stuffia ja länttäsin läntin sitä baseen. Sitten käärin rautalanganpätkän stuffiin, ja länttäsin sen pystyyn stuffilänttiin basessa. Sitten aloin tekemään tuota juttua sen pintaan. Alunperin Tuo oli paljon suorempi, mutta se meni kallistumaan skulptauksen yhteydessä, enkä viitsinyt sitä suoristaa ettei mene pilalle.
Lähetetty: Ma 26.02.2007 17:11
Kirjoittaja JakeZuku
...Mutta mikä se yrittää olla? BFG avaruusromua?...
Lähetetty: Ma 26.02.2007 17:12
Kirjoittaja esko
No ei tuo suola kurkulta näytä. Pikemminkin vihreä räkä klimppi joka on juuri osumassa maahan. Ihan hyvin tehty, mutta miksi ja mihin?
Lähetetty: Ma 26.02.2007 17:12
Kirjoittaja Ratovaari
jakezuku kirjoitti:...Mutta mikä se yrittää olla? BFG avaruusromua?...
Alunperin siitä piti tulla Slaaneshin lonkero jonka Nurgle on vallannut, mutta en sit tiiä mikä siitä tuli. Olkoon sitten avaruussuolakurkku.
esko kirjoitti:Ihan hyvin tehty, mutta miksi ja mihin?
Elämän suurimpia kysymyksiä...
Tuolla kyseisellä tekeleellä ei ole mitään tarkoitusta tai syytä. Teki vain mieli skulptata tuollainen. Ehkä tulen hyödyntämään tästä figusta saatua kokemusta jossain toisessa figussa, mutta sekin joskus myöhemmin.
Lähetetty: Ma 26.02.2007 17:27
Kirjoittaja esko
Onko sitä edes yhtään maalattu vai onko toi stuffia?
Lähetetty: Ma 26.02.2007 18:14
Kirjoittaja Elmeri
esko kirjoitti:Onko sitä edes yhtään maalattu vai onko toi stuffia?
Kyllä se on varmaan ihan vaan stuffia.
Mielenkiintoinen väännös, ekana tuli mieleen joku tulipallo.
Lähetetty: Ma 26.02.2007 18:30
Kirjoittaja abcdefg
Tai dryadien peni*:)
Lähetetty: Ma 26.02.2007 19:03
Kirjoittaja esko
Liian iso.
Lähetetty: Ma 26.02.2007 19:18
Kirjoittaja Anaheim
sanon suoraan:Näyttää isolta karvaiselta...makkaralta joka on juurtunut?
Lähetetty: Ma 26.02.2007 19:41
Kirjoittaja abcdefg
Tosiaankiin se näyttää treemannen sukupuoli elimeltä!
Muutes Ratovaari niin oletko jo päättänyt mitä armeijaa alat keräämään sillä löysin vanhan topikkisi missä luettelit armeijoiden huonoja puolia?
Lähetetty: Ma 26.02.2007 19:46
Kirjoittaja Drakken
Jaaahas... o.O
Tuo voisi näyttää hyvältä liekinheittimen piipusta tulevana... en muuta oikein uskalla tästä sanoa... o.o
Lähetetty: Ma 26.02.2007 20:01
Kirjoittaja Ratovaari
Lind The ChessMaster kirjoitti:
Muutes Ratovaari niin oletko jo päättänyt mitä armeijaa alat keräämään sillä löysin vanhan topikkisi missä luettelit armeijoiden huonoja puolia?
Kääpiöitä olis sellaset 2500pts tossa (noin puolet maaleissa) ja Blood Angeleita saman verran (näissä yli puolet maaleissa, tosin nekin ovat menossa maalinpoistoon [käytettynä ostin, rumasti maalattuja]).
Mordheimiin olisi kääpiöwarbandi johon kuuluu myös puolituisscoutti.
Lisäksi löytyy noin 750pts ngoblineja (tuli Battle for Skull Pass paketin mukana) ja 400pts Daemon\witch huntereita.
Edit;
Poistin servoskullin kuvan, teen valmiille töilleni oman jutun.