Sivu 1/1
Gorgerista
Lähetetty: Su 04.03.2007 11:02
Kirjoittaja Shamppa
niin, siis kun sillä on se juttu et se tulee vuorolt 2 alkaen D6 heittäen.. niin jos nyt pelattaisiin 5 ogre vuoroa ja oillaan vaikka magic phasessa ja toinen pelaaja muistaa että gorgeri olisi tullut automaattisesti niin miten menettelisitte???
Lähetetty: Su 04.03.2007 11:40
Kirjoittaja Air Defence
Antaisin ottaa ja liikuttaakin. Ihan tarpeeksi penaltyä siinä, että on ollut neljä vuoro niitä ilman. Chargetahan se ei kuitenkaan saapumisvuorollaan voi.
Muistipeliähän tämä WHFB on. Itsellänikin on joskus unohtunut koko magic phase ja pelasin vielä vampireilla, joille lurkkien/zombuloiden nonstatus on elintärkeää armeijan toimivuuden kannalta. Vakipelikaverin kanssa yritetäänkin muistuttaa toinen toisiamme, jos jotain on selvästi unohtumassa. Voitto kun ei oikein maistu voitolta, jos sen ansaitsisi pelkästään siksi, että vastustaja unohti käyttää jotain armeijansa tärkeää osasta. Sehän olisi sama, jos vastustajan armeija olisi pistemäärältään sitä unohtunutta osaa pienempi.
Lähetetty: Su 04.03.2007 16:18
Kirjoittaja Sword of teclis
Kaveripelissä antaisin sen tulla ja liikkua, ja varmaan myös turnauksessa. Silti luulisin että suuri osa pelaajista turnauksissa katsoisi ettei se saa enään tulla. Oma moka, eikä sille mitään voi.
Lähetetty: Su 04.03.2007 18:21
Kirjoittaja Shamppa
Kaverin kanssa meillwe tuli sellanen moka.. itse sen unohdin muttei kaveri antanu enää ottaa ja siinä meni hukkaan ne 75 pojoo ku ei se enää 6 vuorolla ehtiny mitää tehä.. ( pelattii bordel patrol)
Lähetetty: Su 04.03.2007 18:59
Kirjoittaja Karl Van Dieter
Cukuh kirjoitti:Kaverin kanssa meillwe tuli sellanen moka.. itse sen unohdin muttei kaveri antanu enää ottaa ja siinä meni hukkaan ne 75 pojoo ku ei se enää 6 vuorolla ehtiny mitää tehä.. ( pelattii bordel patrol)
No ei kaveripeleissä pitäisi moisesta sanomista tulla, ainakaan itse en nostaisi meteliä, vaan antaisin kaverin tuoda mörkönsä peliin mukaan ja tehdä, mikä on sääntöjen puitteessa sallittua.