Sivu 1/1
orc giant
Lähetetty: Pe 23.03.2007 15:01
Kirjoittaja goblin king
voisitteko kertoa minulle örkkien giantin hyviä ja huonoja puolia...
Lähetetty: Pe 23.03.2007 15:46
Kirjoittaja Poomermon
Gigantti:
+ hauska
+ terror
+ stubborn ld10
+ hyvät hyökkäykset isoja kohteita vastaan
- ammutaan turhan helposti alas
- hiukan epäluotettava closiksessa (random attacks)
- säännöt eivät ole kaikkein selkeimpiä
Sanoisin, että giant on parhaimmillaan ei- / vähänampuvia armeijoita vastaan, joilla ei ole hirveän suuri ld kuten OK, Bretonnia, O&G (riippuu) ja beasts of Chaos. Vastaavasti dwarffit tai muu paljon ampuva armeija taputtaa käsiään nähdessään jättiläisen pöydän toisella puolella. Yleisesti ottaen giant ei ole mikään super-yksikkö, mutta sillä on potentiaalia vaikka mihin ("minäpä tungen tuon vampyyrilordisi säkkiini ja armeijasi murenee, GG"). Lisäksi se on aika hauska veijari ja useimmat O&G pelaajat arvostavat tätä ominaisuutta yksiköissään.
Lähetetty: Pe 23.03.2007 19:14
Kirjoittaja Kemurenttu
Mitäpä tuohon voisi lisätä. Ei paljoa muuta, kuin henk. koht. mielipiteet.
Itse tuen jättiä, kun tiedän vastustustajalta puuttuvan tulivoimaa. large target-T5-kombinaatio kun ei kaikesta huolimatta pelasta korstoa loputtomiin. Ehkä suurin puute on nimenomaan suojien puute.
Omaani olen yrittänyt juoksuttaa joko yöhiisien kaverina (tulee kylkeen, terrorisoi) tai ahdistella pienikokoisempia yksiköitä (tekee kivaa jälkeä eliittiratsuväelle).
Moni on haukkunut uuden modelin rumaksi. Itsetuhoisena kereettiläisenä hihkun tämän riemukkaan epäsuhtaisen pitkäaikaisalkin nimeen.
Ja onhan se nasta ero, kun rare sloteista löytyy jotain muutakin, kuin tuomionsukeltajia.
Lähetetty: Ti 27.03.2007 09:34
Kirjoittaja blackmetalsiili
Skarnik on aika hyvä giantin kanssa, kun sen temppuilulla vihaset crossbow, handgun, jezzailit ja sotakoneet voivat saapua kentälle myöhässä, joilloin jätti pääsee ainakin vuoron mylvimään eteenpäin ja jopa kiinni ennen kuin sitä aletaan ampua. Ja se on älyttömän hilpeetä, kun housuihin tai suuhun tungetaan joku vamppyyri...
Re: orc giant
Lähetetty: Ke 29.08.2007 21:02
Kirjoittaja Stifler
Ku giant kuolee niin kaikki jotka jää sen alle liiskaantuu.Ja se on hieno eikä se nyt vie hirveesti pisteit.205.Sit terror on hyvää . Mut oon samaa mielt et se ammutaa helposti alas.
Re: orc giant
Lähetetty: Ke 29.08.2007 21:09
Kirjoittaja Tyranni
High elves 1 kirjoitti:Ku giant kuolee niin kaikki jotka jää sen alle liiskaantuu.Ja se on hieno eikä se nyt vie hirveesti pisteit.205.Sit terror on hyvää . Mut oon samaa mielt et se ammutaa helposti alas.
Ei ne nyt kuole kun jää alle. Ottaa vaan damaa
Re: orc giant
Lähetetty: To 30.08.2007 08:36
Kirjoittaja Druzhina Captain
Ei tarvitse toistaa toisten vastauksia ja vieläpä viesteihin, jotka ovat jo rauhassa hautautuneet foorumin uumeniin.