Kill-Team pelit ja Tau.
Lähetetty: La 28.04.2007 12:10
Silmääni iski yksi kohta. Nimittäin se, että taulukoituna on vain droneja brute squadina, eikö firewarrioreita saa laisinkaan..?
Mukana Suomen miniatyyripeliskenessä jo vuodesta 2002
https://www.sotavasara.net/keskustelu/
Hmm, sitten pitää uudelleen kirjoittaa sääntöjä, olisi tarkoitus pelata "Fire-Warrior" pelin hengessä kill-team kampania. Tosin kill-teamit ovat imperiumin, eli idea on käänteinenZ7-852 kirjoitti:Jokaisella armeijalla on vain yksi broot squad mahdollisuus ja taulla se on dronet.
Kyllä, olen käynyt sääntösi läpi, mutta en haluaisi alkaa pistää kavereitani opettelemaan sääntöjäZ7-852 kirjoitti:Tietenkin kampanjaa ajatellen necromunda (mainostan taas omia sääntöjäni) 40k codexien avulla on hyvä vaihtoehto. Tällöin saisit juuri niitä joukkoja mitä haluisit ja "näkisit" kuinka niiden persoonallisuudet ja taidot kehittyvät.
Miten niillä kill teameilla oikein pelataan? En tiedä kun en ole oikein ymmärtänyt?Asmodeus kirjoitti:Käyttäkää hyvät ihmiset omia aivoja! Killteam säännöt kun eivät ole mitkään kilpailuhenkiset vaan tarinavetoiset niin käytännössä kaikki mikä teidän mielestänne on siistiä (tietysti siten, että kummallakin on mahdollisuus voittoon) käy!
Ihan normaalisti, paitsi että pahiksilla, eli Bruteilla pelaavalla on porukoiden käyttämisen suhteen erikoissääntöjä. Säännöt Kill-Teamiin löytyy kuitenkin BBB:sta.Rampe kirjoitti:Miten niillä kill teameilla oikein pelataan? En tiedä kun en ole oikein ymmärtänyt?
Ok.Half-breed kirjoitti:Ihan normaalisti, paitsi että pahiksilla, eli Bruteilla pelaavalla on porukoiden käyttämisen suhteen erikoissääntöjä. Säännöt Kill-Teamiin löytyy kuitenkin BBB:sta.Rampe kirjoitti:Miten niillä kill teameilla oikein pelataan? En tiedä kun en ole oikein ymmärtänyt?
Big Black Book = Iso musta kirja, tarkoittaa 40k:n mustaa sääntökirjaa.Rampe kirjoitti:Ok.Half-breed kirjoitti:Ihan normaalisti, paitsi että pahiksilla, eli Bruteilla pelaavalla on porukoiden käyttämisen suhteen erikoissääntöjä. Säännöt Kill-Teamiin löytyy kuitenkin BBB:sta.Rampe kirjoitti:Miten niillä kill teameilla oikein pelataan? En tiedä kun en ole oikein ymmärtänyt?
Toi BBB meinaa rulebookkia mutta miksi siinä lyhenteessä on kolme beetä. Mistä ne beet tulee?
I got itI Ride in a Dragon kirjoitti:Big Black Book = Iso musta kirja, tarkoittaa 40k:n mustaa sääntökirjaa.Rampe kirjoitti:Ok.Half-breed kirjoitti:Ihan normaalisti, paitsi että pahiksilla, eli Bruteilla pelaavalla on porukoiden käyttämisen suhteen erikoissääntöjä. Säännöt Kill-Teamiin löytyy kuitenkin BBB:sta.Rampe kirjoitti:Miten niillä kill teameilla oikein pelataan? En tiedä kun en ole oikein ymmärtänyt?
Toi BBB meinaa rulebookkia mutta miksi siinä lyhenteessä on kolme beetä. Mistä ne beet tulee?
Fabassa on BRB = Big Red Book, joka on puolestaan Iso Punainen Kirja.
Gotcha?
IRIADedit: Too late, IG
OOKKEI.. sulla on jossain necromundan ja 40k:n lapsi? Missä? Kerro!Z7-852 kirjoitti:Tietenkin kampanjaa ajatellen necromunda (mainostan taas omia sääntöjäni) 40k codexien avulla on hyvä vaihtoehto.