Sivu 1/1
Witch Hunters Codex
Lähetetty: Ma 28.05.2007 14:20
Kirjoittaja Easterling
Niin, onko Noidanhärnääjille tulossa tänä vuonna tai lähiaikoina uutta Codexia?
Re: Witch Hunters Codex
Lähetetty: Ma 28.05.2007 14:40
Kirjoittaja Z7-852
Ei ainakaan nyt lähivuosina ole mitään uutta tulossa. Seuraavana ovat kaaos, örkit, deldarit, lojalistit.
Re: Witch Hunters Codex
Lähetetty: Ma 28.05.2007 15:15
Kirjoittaja Wighti
Ja lisäksi, korjatkaa nyt jos puhun ihan palturia, tuo WH codexi väännettiin 4. edikkaa silmäillen. Olettaisin, että se on siellä aivan häntäpäässä uuden codexin saamisen kannalta.
Tosin, se taitaa siirtyä PDF muotoon lähiaikoina, löytyy jo ranskankielisenä jos oikein ymmärsin. Fantsun sivuja selaillessa huomasin kanssa, että se on merkitty lakkautetuksi.
Re: Witch Hunters Codex
Lähetetty: Ma 28.05.2007 16:59
Kirjoittaja Easterling
Äkkiä kauppaan...
Re: Witch Hunters Codex
Lähetetty: Ti 29.05.2007 14:24
Kirjoittaja rapalA
Eikös GW:n tarkoituksena ole väkertää jonkin sortin Inquisitor codex, joka sisältäisi Daemonhuntterir, Witch Hunterit ja Deathwatchin? Tällaisen laitoksen ilmestyminen selittäisi Witch Hunter codexin PDF julkaisun.
Re: Witch Hunters Codex
Lähetetty: Ti 29.05.2007 17:54
Kirjoittaja Z7-852
Kokemuksesta ranskalaisten julkaisemat PDF tiedostot katoavat netistä heti kun pääkonttori Nottinghamissa huomaa näiden olemassa olon. Eli jos ne sieltä nyt löytyvät niin ei pidä mennä takuuseen että ovat sielä huomenna.
Re: Witch Hunters Codex
Lähetetty: Ke 30.05.2007 11:05
Kirjoittaja Wighti
Z7-852 kirjoitti:Kokemuksesta ranskalaisten julkaisemat PDF tiedostot katoavat netistä heti kun pääkonttori Nottinghamissa huomaa näiden olemassa olon. Eli jos ne sieltä nyt löytyvät niin ei pidä mennä takuuseen että ovat sielä huomenna.
Ymmärtäkseni tuo ranskalainen PDF versio on ihan tarkoitusellinen. Vähemmän suosittu codexi vähemmän pelattavalla kielellä = ei välttämättä mikään fiksu idea pitää sitä paperilla taloussyistö.
Re: Witch Hunters Codex
Lähetetty: To 31.05.2007 14:47
Kirjoittaja rapalA
Wighti kirjoitti:Ymmärtäkseni tuo ranskalainen PDF versio on ihan tarkoitusellinen. Vähemmän suosittu codexi vähemmän pelattavalla kielellä = ei välttämättä mikään fiksu idea pitää sitä paperilla taloussyistö.
Pitäisiköhän englantia ymmärtävien alkaa myös vaatia Codexejaan paperilla, ihan tasa-arvosyistä.
Re: Witch Hunters Codex
Lähetetty: Pe 01.06.2007 15:55
Kirjoittaja Z7-852
rapalA kirjoitti:Pitäisiköhän englantia ymmärtävien alkaa myös vaatia Codexejaan paperilla, ihan tasa-arvosyistä.
Jolloin GW menettää rahaa, jolloin ranskalainen .pdf tekee houdinit.