Olen kuullut, että Necronien uusin codex on uudempi kuin yksikään necron FAQ, eli yksikään necron FAQ ei olisi laillinen. Elieli, löytyykö yhtään mistään laillista necron FAQ:ta? Jos löytyy, olisi kiva saada linkkiä.
En nyt tiedä, menikö oikeaan paikkaan, mutta modet siirtäköön, jos on tarvis.
Necron FAQ?
- Air Defence
- Viestit: 1556
- Liittynyt: Ke 30.07.2003 12:41
- Paikkakunta: Helsinki
- The Captain
- Valvoja
- Viestit: 12979
- Liittynyt: Ke 07.08.2002 15:07
- Paikkakunta: Kouvola
Re: Necron FAQ?
Necroneille ei ole koskaan ollutkaan kuin tuo yksi codexi, joten kyllä sitä koskevat FAQ:it ovat ihan ajan tasalla.
-Miksi Jeesuksen ja Marian päät loistavat valoa?
-Niillä on suvussa halogeenejä.
-Niillä on suvussa halogeenejä.
Re: Necron FAQ?
Eikö asiaan sittena vaikuta se, että codexista on useampi eri painos joissa sääntöjen sanamuodot selkeästi eroavat toisistaan?The Captain kirjoitti:Necroneille ei ole koskaan ollutkaan kuin tuo yksi codexi, joten kyllä sitä koskevat FAQ:it ovat ihan ajan tasalla.
"Silmitön väkivalta on vilpittömin ja läheisin ihmiskontaktin muoto."
-Sörkan Sika-Harri-
-Sörkan Sika-Harri-
- Z7-852
- Taisteluraporttikilpailun voittaja
- Viestit: 3568
- Liittynyt: Su 26.09.2004 18:49
- Paikkakunta: Jyväskylä/Pyhtää
hauskoja sanamuotoja
Necron codexista on kaksi eri printtiä, jossa toisessa on paranneltu ja selketetty tiettyjä sanamuotoja. Aikoinaan tuli eräässä peli-illassa vastustajan kanssa pitkät keskustelut necron gauss-aseesta (vastustaja pelasi necroneilla) ja huomasi että vanhemman painoksen codexissa lukee selkeällä englannin kielellä että Gaussa ase aiheuttaa AINA glansing hitin penerate dice 6;lla. Eli vaikka S riittäisi tekemään penerate hitin niin se tekee vain glansing hitin jos nopasta pyörähtää 6.