Sivu 1/1
dwarfs
Lähetetty: Ke 04.07.2007 11:20
Kirjoittaja Volcanicfox
eli mula on ostettu kaverin kaa kummatkin battle of skull passit ja mää sain sen dwarfit ja se mun goblinit niin mitä kannattais ostaa lisäks ukkoja?
Re: dwarfs
Lähetetty: Ke 04.07.2007 12:08
Kirjoittaja Isompi Arska
ensin kannattais tehä jotai listoja ja sitte alkaa hommaamaa niitä tyyppejä mitä niissä listoissa on
Re: dwarfs
Lähetetty: Ke 04.07.2007 13:09
Kirjoittaja El Capitan
Mitä mä ostan kysymyksiin on paha vastata kun ei tiedetä millaisella listalla haluat pelata.
Jos haluat ampuvaa niin osta anvili, lisää thunkkuja, kivilinko, bolttiksia ja 2 urkua. Näin sinulla on kovaa ampuva lista, jonka läpi ei pääse kovinkaan helposti.
Jos taas lähistä ja ampumista haluat niin lisää warruja, 20 longbeardiä ja hammereita/ironbreackereita. Kivilinko, 2 bolttista, ukru ja gyro sitten tähän lisää niin siinä on sinulla hyvä joukko.
Jos taas lähistä niin warruja, longbeardeja, eliittiä ja minereita. Raresta voisi sitten hommata vaikka kaksi gyroa tai palkata vähän palkkasotureita.
Re: dwarfs
Lähetetty: Ke 04.07.2007 18:04
Kirjoittaja Half-breed
Ihan ekana ostat käävien armeijakirjan, sillä ilman sitä et voi pelata. Tämän jälkeen tutki sitä armeijakirjaa ja päätä minkälaisen listan haluaisit tehdä ja tee sitten 1000 pisteen lista itse. Tämän jälkeen voimme tarkemmin auttaa sinua listan parantamisessa. Äläkä huoli siitä, että ottaisit huonoja yksiköitä listaasi. Käävillä ei ole kuin Slayerit, jotka ovat sellainen "huono" yksikkö.
Re: dwarfs
Lähetetty: To 05.07.2007 13:42
Kirjoittaja Volcanicfox
ok,ostan army bookin ja sitten mietin listaa