Sivu 1/1

Empiren flagelantit ja Knights of innre circle kysymyksiä

Lähetetty: Ma 20.08.2007 19:34
Kirjoittaja Noppa Jumala
Niin että kysyisin että saako kinghts of innre circle knightit magic banneria ja ottaako flagelantit minium:in core paikoista jos on pappi. Esim. mulla on 10 handgunneri ja 5 flagelantia ja pappi onko se laillinen armeija?

Re: Empiren flagelantit ja Knights of innre circle kysymyksiä

Lähetetty: Ma 20.08.2007 20:45
Kirjoittaja Gilaelin
Kuten kirjassa sanotaan, ritarit saavat taikalipun. Ja flagelantit vievät ihan normaalisti sen core-paikan, kun ei ole erikseen mitään mainittu.

Pappi+flagelantit ja gunnerit on ihan laillinen armeijan alku. Ei siitä peliä vielä saa, mutta alku kyllä. Vielä flagelantteja ja state-trooppeja lisää, niin on armeijan alku sigmariitti-armeijan alku kasassa.

Re: Empiren flagelantit ja Knights of innre circle kysymyksiä

Lähetetty: Ti 21.08.2007 21:11
Kirjoittaja Noppa Jumala
Joo, kiitti vaikka mulla on jo kyllä 3000 pistettä koossa...

Re: Empiren flagelantit ja Knights of innre circle kysymyksiä

Lähetetty: La 01.09.2007 10:14
Kirjoittaja T3ro
eikös flagellanit ole jotain special unitteja...?

Re: Empiren flagelantit ja Knights of innre circle kysymyksiä

Lähetetty: La 01.09.2007 11:17
Kirjoittaja Oberon
Ne on rarea, mutta jos armeijasta löytyy pappi tai arkkilehtori, niin yhden ryhmän saa coreen. Alle 2k peleissä siis pappi, ryhmö ruoskijoita ja jokin muu core-yksikkö muodostaa laillisen armeijan (pohjan).