Sivu 1/1
mordheim rare itemit
Lähetetty: Ke 31.10.2007 15:47
Kirjoittaja ajappat
Jos haluan warbandiini jollekkin herolle rare itemin, niin voinko vaan ottaa mitä tahansa? Luin tuolta säännöistä että pitää heittää 2d6 ja saada enemmän kun sen rareitemin numero, mutta ei kai mun tarvi tässä koneella listaa tehdessä alkaa noppaa heittämään

?
Re: mordheim rare itemit
Lähetetty: Ke 31.10.2007 16:03
Kirjoittaja MarshallRTEast
Tämä ei nyt mitään varmaa tietoa, mutta itse olen pelannut niin, että jos kyseistä itemiä ei löydy warband "armylististä", niin silloin sitä ei voi yrittää edes ottaa. Vielä. Mutta jos sieltä "armylististä" löytyy erikseen joku rare, niin aloittaessa sen ottamisen sallin.
Re: mordheim rare itemit
Lähetetty: Ke 31.10.2007 17:03
Kirjoittaja ajappat
Jotain tän tapasta mäki ymmärsin...
Re: mordheim rare itemit
Lähetetty: Ke 31.10.2007 18:21
Kirjoittaja Drak
Siis tömöhön menee juuri niin kuin Tzeentch Gobbo sanoikin. Et voi ottaa aloituswarbandiisi mitään esineitä, joita et löydä kyseisen warbandin wargear/armoury/equipment listalta. Rareja siis heitellään vain ja ainoastaan pelien jälkeen. Toivottavasti tuli selväksi.
Re: mordheim rare itemit
Lähetetty: Ti 06.11.2007 00:06
Kirjoittaja The Captain
Warp-Rider kirjoitti:Siis tömöhön menee juuri niin kuin Tzeentch Gobbo sanoikin. Et voi ottaa aloituswarbandiisi mitään esineitä, joita et löydä kyseisen warbandin wargear/armoury/equipment listalta. Rareja siis heitellään vain ja ainoastaan pelien jälkeen. Toivottavasti tuli selväksi.
Selvitettäköön vielä, että jos rare itemi on warbandin omassa aloituskamalistassa (esim. mercenaryilla Hochland longrifle tai sistereillä Holy Tome), sen voi ostaa warbandia tehdessään ilman mitään nopanheittoja. Pelien välissä näitäkin esineitä ostettaessa on kumminkin heitettävä rare-heitto, eli tämä etu on käytettävissä vain warbandia luotaessa.
Re: mordheim rare itemit
Lähetetty: Ti 06.11.2007 17:47
Kirjoittaja ajappat
Joo juuri noin mä sen tajusin. Kiitos vastauksista.