Sivu 1/1

1000 pistettä O&G

Lähetetty: Ma 26.11.2007 14:47
Kirjoittaja Luikku
Jep, palautetta tarttis, uskon että listaan löytyy vielä paljon lisättävää.

Pomot:

Orc Shaman 120p
-lvl 2 wizard
-niblas itty ring

Savage orc Big Boss 128p
-Additional hand weapon
-light armor
-shield
-biggets kicking boots
-martogs best basha

Core:

19xNight Gobbo 102p
-Spears
-1 fana

20x Night gobbo 130p
-spears
-2 fanaa

21x Savage orc boyz 323p
-Big un's
-additional hand weapon
-Full command

5x Forest Goblin spider rider 70p
-shorttarit

5x Forest goblin spider rider 65p

Spessu:

Goblin wolf chariot 60p


Mikäli pisteet täsmäävät pitäis olla 998p armeija =)

Re: 1000 pistettä O&G

Lähetetty: Ma 26.11.2007 14:49
Kirjoittaja Warchef
Night goblineja muistaakseni pitää olla kaksikymmentä nii yksi porukka on laiton ja jostain repimään pisteitä siihen. Muuta ei kerkeä nytten.

Re: 1000 pistettä O&G

Lähetetty: Ma 26.11.2007 15:00
Kirjoittaja El Capitan
Otas nyt savage heroltasi toinen käsiase pois kun et tee sillä mitään. Vaihtaminen normaaliksi örkiksi olisi kanssa ihan suotavaa ja nostaminen possun päälle lisäsaven takia. 5+ savella ei kovin pitkälle pötkitä, jos joku kovempi kaveri viitsii yrittää iskemistä ja silloin voi käydä niin, että kenusi kuoli.

Ngobbo yksiköiltäsi sitten spearit veks ja koko 21, jotta ei oteta paniikkia niin nopeasti. Muusikkokin on suotavaa. Savaget sitten on hyvä yksikkö, jos haluat hävitä. Oikeasti, noin kallis blokki ja vielä kaiken lisäksi M4+freanzy. Tuota yksikköä joko vältellään, viedään puskaan tai ammutaan palasiksi ja sen jälkeen tapetaan lujalla yhteisrynnäköllä, jolloin et enään nouse jaloillesi. Älä tee niistä unskeja, jolloin vapautuu suuri summa pisteitä, joilla voit saada paljon parempaa kuin kuolevan yksikön. Toinen kärry ja lisää fanoja vaikka lisäpisteillä.