Sivu 1/1

Pelipöydän teko

Lähetetty: Pe 30.11.2007 22:27
Kirjoittaja Leoniidi
Olis suunnitteilla pekipöytä. Tahdon levyn pinnaksi samanlaisen kuin näissä GT turnauksissa olevan --> http://gt.us.games-workshop.com/2007/ba ... efault.htm

Osaako kukaan sanoa, että mintä tuo karkea ruoskea osa on ja mitä vihreä osa on? Ja ei kiitos millekään "joo se on sitä GW:n hiekkaa ja toi on GW:n flockia", kun selvästikin hiekka on pienirakeisempaa (jos se nyt edes on hiekkaa) ja nurmimatto-osuus ei vaikuta siltä perus static grasilta.

Toivottavasti porukat ymmärtää kysymyksen ja pystyy auttamaan. :)

Re: Pelipöydän teko

Lähetetty: La 01.12.2007 22:39
Kirjoittaja Mösö
Noista kuvista on paha mennä sanomaan mitään. Tuskin kukaan ostaa tuollaista määrää GW:n hiekkaa ja tuskin muutakaan pienoismallikamaa.

Itse olen joskus hakenut hiekkaa rannalta ja se on osittain pienempää raetta kuin GW:n hiekka. Sopivasti siivilöimällä saa mitä haluaa. Pesussa tosin lähtee helposti aivan hienoin osa veden mukana.