Sivu 1/1
IST-Sarge
Lähetetty: Pe 07.12.2007 15:22
Kirjoittaja Pikku-Mo
Elikkäs, ajattelin nyt laittaa tänne hiljattain uudistetun Inquisitorial Storm Trooper-joukon Sargen, kenet Sagatinakin tunnetaan. Muuten ei ole figua muuteltu lukuunottamatta sitä että herralle on vaihdettu Combi-plasma, sopimaan muun joukon aseistukseen.
Kuvat ovat huonoja, tiedan, mutta parempaa en vanhalla cybershotilla saanut, yritan saada paremman kameran kasiini josko sitten tulisi parempaa kuvaa. Toivottavasti saatte selvaa.
Re: IST-Sarge
Lähetetty: Pe 07.12.2007 15:38
Kirjoittaja Samsonite
Harmi ku ei ole parempaa kuvaa. Tuo nimittäin näyttää TOSI hyvältä vaikka onkin näin huono kuva. Korostukset näyttää tosi hyvältä jos oikein erotan ,niin tuo miekan NMM on aika siisti. Kaiken kaikkiaan tosi siisti figu.
Re: IST-Sarge
Lähetetty: Pe 07.12.2007 16:17
Kirjoittaja Ax
Aika mahoton sanoo, mutta sanoisin et tää on ihan hyvä. (Näin villinä veikkauksena.)
Re: IST-Sarge
Lähetetty: Pe 07.12.2007 16:42
Kirjoittaja Plästik Dub
Toivottavasti saat paremman kuvan, sillä tuota katselisi varmaan ihan ilokseen. Odotan innolla uusia kuvia, siis toivon mukaan niitä tulee.

Mutta nuo saappaat ovat vähän oudon näköiset, onko niissä lunta päällä?
Re: IST-Sarge
Lähetetty: La 08.12.2007 18:04
Kirjoittaja Pikku-Mo
Pitää muistaa yrittää saada niitä parempia kuvi, ensin kyllä pitää saada loppuyksikkö maaleihin. Ja NMM:äähän tuo on, tosin kultainen ei onnistunut ihan niin hyvin kuin toivoin, ruskeaa maalia kun ei purkkien seasta löytynyt, joten jouduin turvautumaan yhteen hieman vanhaan cocktailiin.
Ja jeps, ruokasooda+erikeeper+vesi-luntahan tuo tuossa saappaitten päällä on, siitä tuli vaan hieman liian läpikuultavaa, hence the smudginess.
NMM:stä muuten otetaan mielellään kaikkea rakentavaa kommenttia ja kritiikkiä vastaan.
Re: IST-Sarge
Lähetetty: La 08.12.2007 18:14
Kirjoittaja Plästik Dub
No sitä lunta saappaitten päältä voisi vähän vähentää (jos mahdollista), sillä nyt se ei näytä laisinkaan lumelta, vaan valkoiselta maalilta tai kengän pumpulitäytteeltä jota tursuaa ulkopuolelle.
Jos sitä on mahdollista vähentää, itse laittaisin sen "laikuiksi" kengän päälle, niin se näyttäisi märältä nuoskalumelta jota on tarttunut kengän pintaan lumihangessa juostessa.
Joka tapauksessa figu on todella hieno, ja laitahan koko squadista kuvia kunhan saat valmiiksi.
Odotan innolla.
Re: IST-Sarge
Lähetetty: La 08.12.2007 18:39
Kirjoittaja Broodlord
Surkea kuva, loistva figu. Siinä tiivistettynä.
Re: IST-Sarge
Lähetetty: La 08.12.2007 18:50
Kirjoittaja Warchef
Tuo lumi tuossa kengän päällä on vähän huono, näyttää vain että olisi maalattu valkoiseksi ellei huono kuva ole syypää. Muuten on kyllä nätti figu jota peluuttais mielellään. Parempia kuvia ja muuta squadia odotellessa.
Re: IST-Sarge
Lähetetty: La 08.12.2007 19:37
Kirjoittaja janat
Erittäin hyvän näköinen, mutta todella huonosti saa selvää. Kyllä kai vanhemmistakin kameroista tarkennus löytyy? Kuvissa ei ole juuri muuta vikaa kuin äärimmäinen epätarkkuus.