Sivu 1/1
Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: Ti 18.12.2007 15:31
Kirjoittaja Swarmp
Morjens, eli aloitelin myös näitten kaikkien ohella Imperial Guardeja. Ja tässä olisi pari uutukaista, nappia. (W.I.P)
Komissaari: (Kuva tärähti, ja todella pahasti, otan ensikerralla parempia kuvia.)
http://s60.photobucket.com/albums/h24/G ... missar.jpg
Leman Russ Sword Of The Justice : (W.I.P) (Nimi muutettu)
http://s60.photobucket.com/albums/h24/G ... sssivu.jpg
http://s60.photobucket.com/albums/h24/G ... ssivu2.jpg
http://s60.photobucket.com/albums/h24/G ... Hammer.jpg
http://s60.photobucket.com/albums/h24/G ... ussBye.jpg
Kommetia.
Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: Ti 18.12.2007 20:46
Kirjoittaja teri
Kyllä mielestäni nuo ovat ihan hyvän näköisiä figuja!

Mutta leman russ tankissa kun on niitä isoja muttereita jotka olet maalannut metallilla, maaaliti ovat vähän levinneet ja minun mielestäni tankin sivuissa saisi olla jotain hiekka/muta roiskeita mutta tämä on vain minun mielipiteeni.
Tuosta komissaarista jos saisi vähän tarkempia kuvia niin olisi parempi. Ota siitä vähän kauempaa kuva.
Tykkään noista (ja varsinkin tuosta komissaarista).

Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: Ti 18.12.2007 21:19
Kirjoittaja QQ3
Russin väriteema on IMO oksettava. Valkoinen turretin sivussa näyttää paksulta ja rakeiselta. Muttereissa maalit hieman levinneet ja freehandit epätasaisia. Itse olen tehnyt lyijykynällä tehnyt himmeästi freehandien ääriviivat ja siihen päälle maalannut. Olisi kiva saada kuvaa myös edestä ja takaa tuosta russista. Komissaarista nyt voi sanoa vain sen mitä noin huonoista kuvista näkee. Maalit näyttävät pysyneen hyvin paikallaan ja kulta kaipaisi highlighteja lisää.
Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: Ke 19.12.2007 08:40
Kirjoittaja Swarmp
No Leman Russ on viellä pahasti kesken. Huomasin vasta tarkemmassa kuvassa että Comissaari oli hiukan tärähtänyt. :S
Otan ensikerralla parempia kuvia. Kiitos kommenteista.
Edit: Muistutan että Leman Russ on viellä W.I.P, joten metalli mutterit, yms tullaan korjaamaan, kunhan kerkeän.

Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: To 20.12.2007 13:31
Kirjoittaja pomppiva-possu
iha hienojaha noi on

mut sit viel kysymys, kuunteletko Nightwish:iä ku toisen tankin kyljes lukee yhen niitten biisien nimi( Bye Bye Beutiful)
Nightwish rock!!!

Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: To 20.12.2007 13:32
Kirjoittaja pomppiva-possu
oho huomasin just et se onki sama tankki
Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: To 20.12.2007 20:39
Kirjoittaja Goblinoid
Komissaarin powerfist(?)issä on hienot reunahailaitit. Ja kultapunamusta-yhdistelmä toimii (Tosin tulee hiukan mieleen Deuschlandin Hailerit.. ). Leman Russin freehandimiekka on onnistunut, mutta otahan uudestaan kuvia, jahka olet saanut L.R:än valmiiksi
PS: Onko komissaarin naamassa kultainen kaasumaski, vai onko se kultainen pääkallo(maski?)?
Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: Ke 26.12.2007 13:54
Kirjoittaja Swarmp
Juu, komissaarillla on kultainenn kaasunaamari. Pahoitettelen uuden kerran uusia huonoja kuvia.
Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: Ma 11.02.2008 09:59
Kirjoittaja Swarmp
Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: Ma 11.02.2008 16:43
Kirjoittaja QQ3
Komissaarin nuo olkapää jutskat näyttävät fläteiltä ja vihreä powerfisti pomppaa liian paljon silmille figusta.
Russin väriteema on hyvä: vihreä ja kulta tuovat toisilleen mukavasti kontrastia. Likaiset metallit ovat myös hienot. Turretin valkoinen on edelleen todella rakeista ja epätasaista. Samoin freehandit turretissa.
Re: Doom Eagle Imperial Guard Blogi. (40K)
Lähetetty: Su 17.02.2008 20:34
Kirjoittaja P. Ruuhijärvi
Komissaarista: Ihan jees Komsu. Viitan freehandeissa väri on hiukan levinnyt (Vai mikä termi se oli?). Fisti on hieno ja omaperäisen värinen. Figussa on kontrastit kohdallaan.
Russista: Nyt näyttää paljon paremmalta! Vihreä väri on tasainen, mutta hilightit ovat hiukan epätasaiset. Mutaa ei mielestäni tarvi. Ei näyttäisi hienolta vihreän päällä. Freehandit tornissa ovat sutaisemalla tehty. Valkoinen värikin on aika rosoinen. Tankkikomentajan puvun hilightit ovat liian räikeitä IMO.