Sivu 1/1

Dragonin/monstereiden slotin vienti!

Lähetetty: Ma 07.01.2008 21:23
Kirjoittaja Rascal91
Eli, kun säännöissä lukee maksimi model määrä heroina ja lordeina. Viekö monsteri model paikan että hero paikan? Tästä on tullut eriäviä mielipiteitä, mutta useimmat ovat sanoneet että ei vie! Eli minulla on lordi dragonilla ja hero dragonilla, saanko tähän vielä rullakuskin?

Re: Dragonin/monstereiden slotin vienti!

Lähetetty: Ma 07.01.2008 21:42
Kirjoittaja IRiaD
Oletetaan kun ettö puhut helffeistä, kun aiheena on kerran herodragoni... mutta et saa rullakuskia ennen kuin 3k peleissä. Dragonit nimittäin vievät heroslotin. Löytyy helffien armylistin hero-kohdasta sieltä listasta, jossa on kaikkien sankareiden ratsujen statit.

Re: Dragonin/monstereiden slotin vienti!

Lähetetty: Ma 07.01.2008 21:46
Kirjoittaja Half-breed
Kyseisen monsterin kohdalla listassa lukee aina, että viekö kyseinen monsteri jonkin sankarislotin mahdollisesti. Täten jotkin monsterit vievät slotin ja jotkut eivät (Lohariesimerkillesi voin sanoa, että en ole vielä törmännyt yhteenkään lohariin, joka ei veisi heropaikkaa, joten et saisi rullakuskia mukaan.)

Re: Dragonin/monstereiden slotin vienti!

Lähetetty: Ti 08.01.2008 09:03
Kirjoittaja Rascal91
no höh!

Re: Dragonin/monstereiden slotin vienti!

Lähetetty: Ti 08.01.2008 12:12
Kirjoittaja Pikku
Half-breed kirjoitti:Kyseisen monsterin kohdalla listassa lukee aina, että viekö kyseinen monsteri jonkin sankarislotin mahdollisesti. Täten jotkin monsterit vievät slotin ja jotkut eivät (Lohariesimerkillesi voin sanoa, että en ole vielä törmännyt yhteenkään lohariin, joka ei veisi heropaikkaa, joten et saisi rullakuskia mukaan.)
Karl Franzin lohari ei vie.

Re: Dragonin/monstereiden slotin vienti!

Lähetetty: Ti 08.01.2008 18:51
Kirjoittaja Rascal91
No Manticoreja oisin halunnu kaks peliin. Mutta ei voi mitään :( Jos ottasin ne jäis maagia puolustus aika heikolle kantille!

Re: Dragonin/monstereiden slotin vienti!

Lähetetty: Ti 08.01.2008 20:19
Kirjoittaja flagu
Rascal91 kirjoitti:No Manticoreja oisin halunnu kaks peliin. Mutta ei voi mitään :( Jos ottasin ne jäis maagia puolustus aika heikolle kantille!
Manticoreissa ei lue tuota, paitsi beast masterilla. Eli 2k peliin saat kaksi mantocorea (toinen lrodille, toinen beast masterille).
Yleensä vain lohiksille on tuo ylimääräinen hero paikka sääntö, mutta kannattaa silti katsoa sieltä kirjasta noiden mörköjen kohdalta, jos vaikka jossain puhuttaisiin asiasta.

Re: Dragonin/monstereiden slotin vienti!

Lähetetty: Pe 11.01.2008 11:08
Kirjoittaja Rascal91
2k Peliin saa sitetnkin vielä rullakuskin! Hieno homma.