Sivu 1/1

Tonnin kaaoslista

Lähetetty: To 28.02.2008 20:08
Kirjoittaja ampusiili
HQ

Daemon Prince 110pts
-Wings 20pts
-MoT 20pts
-Gift of Chaos 30pts
-Bolt of Change 25pts
Total: 205pts

Troops

8 Noise marines 160pts
-Noise champion 15pts
-Power weapon 15pts
-Doom Siren 15pts
-Blastmaster 40pts
Total: 245pts

Aspiring Sorcerer & 7 Thousand sons 221pts
-Bolt of Change 25pts
Total: 246pts

Heavy Support

2 Obliterators 150pts
Total: 150pts

2 Obliterators 150pts
Total: 150pts

Ubertotal: 996pts

Noniin perustellaan sitten. Pidän Obliteraattoreista, kuten näkyy, thousand sonit ovat siellä kun figut löytyy valmiiksi.
Obliteraattorit varmaan saa ihan jees hävitystä aikaan, mutta noi thousand sonit mietityttää. Kertokaa toki jänniä juttuja tästä listasta ja vaikka hyviä taktiikoitakin. Kiitos.

Re: Tonnin kaaoslista

Lähetetty: To 28.02.2008 21:06
Kirjoittaja Chaos legion
Tonni pojat ovat hyviä: mariineja ja necroneja. Massaa vastaan sulla tulee ongelmia... Bolt of change on aika turha minusta... Kallis ja samat statsit kun meltalla... Paitsi matka on 24 tuumaa eli sama kun multi-meltalla. Noh kummiskin, mutta ilman sitä melta erikois sääntöä.

Re: Tonnin kaaoslista

Lähetetty: Ti 04.03.2008 15:01
Kirjoittaja Pikkuauto
Thousand sonit ovat todella hyviä jos vihollinen aikoo räjäytellä sinua ap 3 aseilla, älä huoli, kokemusta on siitä että vanhassa codexissa minulla oli basilisk (Iron Warriorit) ja koitin ampua toisia kaaoksia (:S) havocceja päin. Scatteri thousand sonejen päälle... Kuoli 2... Seuraava vihollisten turni basilisk romuna :D. Miksipä muuten noise mariinit ovat aina rangeen keskittyneitä vaikka heillä on parempi iniative? Hankkisin sen tilalle normaalin isomman squadin ja sinne plasmapyssy ja heavyboltteri. Hankkisin vielä sinne pieni close ryhmä toiselle puolelle skeneä kuin prinssi hidastamaan closehirmut.