Sivu 1/1

esteet

Lähetetty: Su 16.03.2008 09:31
Kirjoittaja Dain
niin että jos esim goblin warru bowilla on pidempi ku kyyristelevä goblin warru spearilla jos ois esim 24mm ja 27mm sitte tulee este joka on 13mm korkee nii onko se niin etttä se bow pääsee siit heti läpi mut sen spear tyypin pitää heittää "hyppäämis noppa". jos on näin nii ei mielestäni kovin järkevää.

eikä sit pliis mitää " no eihän tällaista yleensä tapahdu, että tulis just tällanen este vastaan yms."

Re: esteet

Lähetetty: Su 16.03.2008 10:31
Kirjoittaja banzgo
Kukaan ei oikeasti mittaan sitä figun korkeutta. Siitä vaan mennään yli jos se näyttää siltä että siitä pääsis noin silmämääräsesti. Ja tuo sinun esimerkkisi on aivan väärä, koska goblinit pääsee aina yli mistä vaan ilman mitään nopan heittämistä.

Re: esteet

Lähetetty: Su 16.03.2008 11:46
Kirjoittaja Dain
kiitos, olin jo unohtanut tuon rulen =) olen pelannut nyt 2 vuotta lotria ja alkanut vihdoin tehdä maastoa koti peleihin ( olen ollut vain yhdessä turnauksessa, vuosi sitten gw:ssä hiihtolomalla, en ole muita löytänyt.) ja maaston kanssa taitaa tulla käyttöön tämä special rule.