Sivu 1/1
Flash Gits vs Lootas
Lähetetty: Pe 18.04.2008 23:44
Kirjoittaja Poerisija
Eli eli.
3 attakkia, nobeja ja lyhyen rangen aseet joissa random AP, kallis hinta VS pitkän rangen pyssyt, uskomaton määrä dakkaa ja halvempi hinta.
Mihin hittoon kukaan käyttää Flash Gitsejä? Onko kukaan keksinyt näille mitään fiksua käyttötapaa? 3 atakkia ja nobeus meinaa että melee, mutta eikö näillä olisi tarkoitus ampua? Kommenttia. Miksi käytät flash gittejä jos voit käyttää loottia?
Re: Flash Gits vs Lootas
Lähetetty: La 19.04.2008 07:43
Kirjoittaja Currynator
Listasin tähän omia mielipiteitäni Flash gitzeistä:
+ Ovat nobbeja. Eli kestävät jonkinlaista rankaisua (varsinkin painboylla) ja pärjäävät myös lähistelyssä (lootat kuolevat nopeammin)
+ Käteviä niittaamaan tavallista kestävämpiä vastustajia (lootat pystyvät kyllä samaan)
+ Voivat liikkua ja ampua (lootat eivät)
+ Voivat olla Space marine tappajia....
- .... jos vain onnistuvat heittämään oikean ap:n
- Kalliita (5 ukkoa maksaa 125pts ilman ylennyksiä, eli maksat 5 shotista Bs 5:lla ja D6 ap:lla, samalla hinnalla saisi noin 8 lootaa jotka ampuisivat 8-24 shottia Bs 2:lla)
- Eivät saa transporttia (paitsi Looted wagonin mutta sitten yksikkö veisi 2 HS paikkaa)
Edit: Bs 5 muutettu Bs 2 :D. 5 tuli sen takia koska örkit osuvat 5:lla.
Re: Flash Gits vs Lootas
Lähetetty: La 19.04.2008 10:30
Kirjoittaja Guardsniper
Currynator kirjoitti:hinnalla saisi noin 8 lootaa jotka ampuisivat 8-24 shottia Bs5:lla)
Kannattaa tarkistaa noitten lootaksien Bs. On tainnut tulla pieni ajatus/kirjoitus virhe.
Re: Flash Gits vs Lootas
Lähetetty: La 19.04.2008 19:53
Kirjoittaja P. Ruuhijärvi
Flash Gitzit ovat kyllä aika kalliita, mutta yhtä kalliita kuin tavalliset nobit (siis 'eavy armour: +5pts) Läpäisevät mariinien panssarit 50/50:llä ja vielä helpommin upeilla. Painboy näille ja saavat FNP:n. Flash Gitzit ovat isopippelisille, miespelaajille. Lootat ovat pikkutytöille. Niille, jotka haluavat vain voittaa.