Lotrin figut neliö basessa
Lähetetty: La 19.04.2008 14:44
voiko lotrin figuja laittaa warhammerin neliö alustoihin?
Mukana Suomen miniatyyripeliskenessä jo vuodesta 2002
https://www.sotavasara.net/keskustelu/
Saa (Neljänneksi alin tuote.)lotr14 kirjoitti:Aiheeseen liittyen aion väsätä lotr käpsille chariotin (ei kommentteja. pystyn perustelemaan.), joten onko ajatus mahdoton, että käyttäisin kulmikkaita alustoja, kun en viitsisi pelkästä chariotti basesta maksaa 35(?) euroa. Saako mistään pussukoissa isoja 40k/lotr jalustoja? Siis isompia kuin esim. peikko koko.
En tiedä, miten hulluksi Lotr on mennyt aktiiviaikojeni, mutta käsittääkseni näitä Dwarf charioteja ei pelissä ole olemassa ja ne ovat vain oma keksintösi? Näin ollen saat käyttää millaisia pohjia niissä itse haluat, kunhan pelikaverisi kanssa sovit. Tämä siis ei päde turnauspeleihin. Kai.lotr14 kirjoitti:Aiheeseen liittyen aion väsätä lotr käpsille chariotin (ei kommentteja. pystyn perustelemaan.), joten onko ajatus mahdoton, että käyttäisin kulmikkaita alustoja, kun en viitsisi pelkästä chariotti basesta maksaa 35(?) euroa.
Toki sitä saa käyttää mitä haluaa, mutta ainakin omasta mielestäni pyöreät alustat kuuluu LotRiin.Valtsu kirjoitti:En tiedä, miten hulluksi Lotr on mennyt aktiiviaikojeni, mutta käsittääkseni näitä Dwarf charioteja ei pelissä ole olemassa ja ne ovat vain oma keksintösi? Näin ollen saat käyttää millaisia pohjia niissä itse haluat, kunhan pelikaverisi kanssa sovit. Tämä siis ei päde turnauspeleihin. Kai.lotr14 kirjoitti:Aiheeseen liittyen aion väsätä lotr käpsille chariotin (ei kommentteja. pystyn perustelemaan.), joten onko ajatus mahdoton, että käyttäisin kulmikkaita alustoja, kun en viitsisi pelkästä chariotti basesta maksaa 35(?) euroa.
Öh, en usko että käpsä chariot kelpaa turnauksiin missään tapauksessa... :P Tai siis niin, jos vastasit alkuperäiseen kysymykseen, se on eri asia... Siis normi ukot kelpaa turnauksiin, tietysti, mutta vain pyöreissä baseissa. Menipäs tämä nyt vaikeaksi :SVrasku kirjoitti:Pitää olla pyöreät alustat. Tai siis profiilien mukaiset alustat. Muutoin taikojen ja ranget aseiden matkojen mittaaminen kohteeseen vaikenee. Voihan niin kotipeleissä tehdä, mutta turnauksissa ei ainakaan kelpaa.