Sivu 1/1

super-demonit 2250p

Lähetetty: Ma 05.05.2008 23:57
Kirjoittaja Finet
Jei, demonei! Päivittelin vähän. Daemonettet vaihtui lettereihin niin saadaan BSB piiloon.


Charrut:
Keeper 625 Pts
-General
-Level 4
-Siren Song
-Soul Hunger
-Torment Blade
Kokeillaan tarviiko sitä etherbladea...

Herald of Tzeentch 165 Pts
-Spell Breaker
-Master of Sorcery
Tietääks tää nyt halutessaan koko Tzeentch-loren?

Herald of Khorne 265 Pts
-BSB
-Armour of Khorne
-Soul Hunger
-Great Standard of Sundering
-Juggernaut (50) Pts
kestävä bsb, ja killing blow re-rollattavan woundauksen kanssa <3
sundering-lippukin mahdutettiin mukaan

Core:
21 Horrors 279 Pts
-lippu
-Icon of Sorcery

10 Horrors 120 Pts

12 Bloodletters 150 Pts
-torvi

5 Furies 60 Pts

5 Furies 60 Pts

5 Furies 60 Pts

Special:
6 Seekers 181 Pts
-lippu
-Siren Standard

Rare:
6 Flamers 225 Pts
-pyromaani

Fiend 55 Pts

yht: 2245/2250 Pts
power: 11
dispel: 7

Core-unittien koko mietityttää vieläkin...

Re: super-demonit 2250p

Lähetetty: Ti 06.05.2008 07:08
Kirjoittaja Foo bar
Lista on aika hyvällä mallilla, mutta...

Ether blade on melko turha Keeperille, koska S6 + armour piercing ei paljoa savea jätä. Muut giftit on ihan ok. Horrotit vois olla hyvin 10/19 kokoisia, molemmille se sorcery lippu, niin saa ykkösspellin 3+:lla, mikä on aikast kiva juttu. Flamereita vois olla yks enempi, jos niitä otetaan niin otetaan sit kunnolla - pohjanmaan kautta :o)

Re: super-demonit 2250p

Lähetetty: Ke 14.05.2008 00:18
Kirjoittaja Finet
Joo, voi olla. Päivitin listaa nyt.

Re: super-demonit 2250p

Lähetetty: Ke 14.05.2008 09:47
Kirjoittaja Hammerheart
Kannattaisiko jostain tiristää 55 pinnaa, että saat toisen Fiendin tuohon yksikköön? Silloin kun sen yksikön US menee yli sen maagisen viiden, josta on kummasti hyötyä. Master of Sorcery, Soul Hunger Keepperillä (sehän yleensä woundaa 2+:lla, joten re-rolli on ehkä hätävarjelun liioittelua - toki lohikäärmeitä sun muita vastaan erittäin tervetullut lisä), Torment Blade ja yksi Flameri olisivat kaikki mahdollisia pudotettavia.

Re: super-demonit 2250p

Lähetetty: To 15.05.2008 17:13
Kirjoittaja Foo bar
Hammerheart kirjoitti:Kannattaisiko jostain tiristää 55 pinnaa, että saat toisen Fiendin tuohon yksikköön? Silloin kun sen yksikön US menee yli sen maagisen viiden, josta on kummasti hyötyä. Master of Sorcery, Soul Hunger Keepperillä (sehän yleensä woundaa 2+:lla, joten re-rolli on ehkä hätävarjelun liioittelua - toki lohikäärmeitä sun muita vastaan erittäin tervetullut lisä), Torment Blade ja yksi Flameri olisivat kaikki mahdollisia pudotettavia.
Ei kannata :) Fiendi toimii yksinään hyvin, paljon parempi se on kuin kotka (vaikka ei lennä) ja sitä on mukava pelata yksinään. Keeperin kamoista: mitä vähemmän jättää pelivaraa epäonnettarelle sen parempi. Torment Blade on hyvä hintaansa nähden (5p), on hyvä laittaa vastustaja testaamaan, kyllä ne joskus feilaa.