Sivu 1/1
Grey knight terminator
Lähetetty: La 10.05.2008 15:17
Kirjoittaja janat
Tässä nyt tämä terminaattori:

Paljon meni aikaa basen teossa ja maalaamisessa. Luunvalkoista tuli turhan monta ja liian paksua kerrosta laitettua, ja sen huomaa. Korostukset jätetty maltillisiksi tarkoituksella, tosin paremmalta näyttäisi rajummin korostettuna.
Niin ja kommenttia saa laittaa :D
Re: Grey knight terminator
Lähetetty: La 10.05.2008 20:38
Kirjoittaja P. Ruuhijärvi
Kultaiset kirjoitukset eivät kunnolla näy tuollaisesta panssarista. Eihän nämä mitään harmaita ritareita ole, mutta plussaa omaperäisistä väreistä.
Re: Grey knight terminator
Lähetetty: Su 11.05.2008 02:27
Kirjoittaja vompovompatti
DA tykkää enemmän mielestäni normaaleista termiksistä ja DH näistä omistaan. Näitä ei pitäisi ilman rajua muokkausta sekoittaa suoraan. Nyt näyttää siltä että olet epähuomiossa maalannut GK-termiksen DW-väreihin.
Re: Grey knight terminator
Lähetetty: Su 11.05.2008 10:54
Kirjoittaja Morteus
Ihan hyvää jälkeä, mutta mulla eniten tökkää silmiin ton jäbän asettelu basen päällä. Näyttää mun mielestä vähän hölmöltä, kun kiinnekohta, eli jäbä, seisoo ihan alustan reunalla. Toi pysti tossa vähän tasaa tilannetta, mutta silti siirtäisin termista reippaasti keskemmälle.
Re: Grey knight terminator
Lähetetty: Ma 12.05.2008 08:29
Kirjoittaja janat
Kiitos kommenteista.
DakkaDakka kirjoitti:Kultaiset kirjoitukset eivät kunnolla näy tuollaisesta panssarista. Eihän nämä mitään harmaita ritareita ole, mutta plussaa omaperäisistä väreistä.
Ei niiden kirjoitusten mielestäni kovin hyvin tarvitse erottua. Pitäis ehkä muuttaa topicin nimi.
vompovompatti kirjoitti:DA tykkää enemmän mielestäni normaaleista termiksistä ja DH näistä omistaan. Näitä ei pitäisi ilman rajua muokkausta sekoittaa suoraan. Nyt näyttää siltä että olet epähuomiossa maalannut GK-termiksen DW-väreihin.
Njuu, päätin maalata GK termiksen, ja ihmeesti sen DW-väreihin halusin maalata. Olisin ottanut tavallisen termiksen, mutta niitä ei yksittäisinä myydä (paitsi vanhoja rumempia metallisia, joita ei mistään löydä).
Morteus kirjoitti:Ihan hyvää jälkeä, mutta mulla eniten tökkää silmiin ton jäbän asettelu basen päällä. Näyttää mun mielestä vähän hölmöltä, kun kiinnekohta, eli jäbä, seisoo ihan alustan reunalla. Toi pysti tossa vähän tasaa tilannetta, mutta silti siirtäisin termista reippaasti keskemmälle.
Samaa mieltä, mutta vahingossa sen paikka tuohon tuli ajat sitten, eikä tietenkään voinut enää paikkaa vaihtaa.
Maalaamaan eldareita ->
Re: Grey knight terminator
Lähetetty: Ma 12.05.2008 15:46
Kirjoittaja Poerisija
Komiahan tuo. Vähän ehkä ohuempaa maalia saisit käyttää, könttistä valkoista tuossa havaittavissa.