Necron Lord
Lähetetty: Su 29.06.2008 22:30
Niin mitä laittaisin Necron Destroyer Lordille wargearista jos se liittyy 3 wraithin ryhmään, jalkalordille pistän ainakin veilin ja orbin.
Mukana Suomen miniatyyripeliskenessä jo vuodesta 2002
https://www.sotavasara.net/keskustelu/
Toisilla voi olla erilaisia kokemuksia wraitheista ja lähistelevistä necroneista yleensä (omien kokemusten mukaan ne ei vaan toimi). Suurin syy miksi lähis neroneita haukutaan huonoiksi lienee kuitenkin se, että ne OVAT HUONOJA muihin dedicated lähis yksiköihin (kuten eldarien harlit tai BA death company) verrattuna.[necron lord] kirjoitti:Mää en suoraan sanottuna ymmärrä miksi kaikki haukkuu loordia lähis kamoilla ja wraithejakin saamarillisia tappajia kaikki kun oikein laiteetaan meinaan kokemuksella sanon että wraithit ei kuole niin millään.
Wraithit saamarillisia tappajia juu hei, itse pistäisin vaikka perusmarsuni sellaisia vastaan koska tahansa.[necron lord] kirjoitti:Mää en suoraan sanottuna ymmärrä miksi kaikki haukkuu loordia lähis kamoilla ja wraithejakin saamarillisia tappajia kaikki kun oikein laiteetaan meinaan kokemuksella sanon että wraithit ei kuole niin millään.
Onhan se suhteellisen kova ryhmä sitä ei voi kiistää. Ongelma onkin se, että lähes mikä tahansa muu armeija saa samaan hintaan älyttömän paljon paremman lähisyksikön tai vaikka monta yhtä hyvää.[duskwalker] kirjoitti:niin nyt puhuttiinkin pääasiallisesti kestävyydestä..jos on lordikin mukana niin on ne aika pahoja.
nopeita lähistelijöitä tosin kallis ryhmä olis..
Olisi liian juusto. I6 S6 powerweapon, vetelee nekkuun osapuilleen mitä vaan. Anna vaikka Rending, ja sopikaa ettei se tehoa ajoneuvoihin niin menee aika tasapainoiseksi.Chaos legion kirjoitti:hhmm... Kannattaisiko kaveripeleissä antaa power weapon taidon wraitheille? Olisiko reilua? (Minä en ole necron pelaaja, mutta suostuisin kyllä jos ei ole liian juusto.) sori että on offtopic
Puhuivat ilmeisesti siitä että jos käyttää rendingiä kaveripelissä.Siis olen nyt hieman pihalla... Voiko necroneille nyt Wraitheille antaa rendingin tai tälläsen? ja paljonko veis sit pisteitä? (höpöttäjä pelaa necroneilla ja omistaa wraitheja).
[duskwalker] kirjoitti:Siis olen nyt hieman pihalla... Voiko necroneille nyt Wraitheille antaa rendingin tai tälläsen? ja paljonko veis sit pisteitä? (höpöttäjä pelaa necroneilla ja omistaa wraitheja).
Eli KAVERIPELEISTÄ on kyse, joissa voit pelata vaikka fleettaavilla I10 Pariaheilla jotka on Beastejä jos kavereille käy.Chaos legion kirjoitti:hhmm... Kannattaisiko kaveripeleissä antaa power weapon taidon wraitheille?
Nyt puhuttiinkin kestävyydestä? Joo, on niillä invusave, mutta se on ihan sama onko se armoria vai invua kun 3+ on kuitenkin. Yhdellä wraithilla saan kolme perusmarsua, ja niillä on vielä boltterit että voi ampuakin. Äläkä vain aloita puhumaan Termulaattoreista...[duskwalker] kirjoitti:niin nyt puhuttiinkin pääasiallisesti kestävyydestä..jos on lordikin mukana niin on ne aika pahoja.
nopeita lähistelijöitä tosin kallis ryhmä olis..
Oih, nosti kyllä niitten statusta silmissäni ihan kamalasti -.-[duskwalker] kirjoitti:Tekee mieli lyödä itteeni kun alan vinkumaan..ne on 41 pisteen ukkoja =)