Sivu 1/1

Lothlorien ja Rivendell L 600p

Lähetetty: Pe 04.07.2008 14:32
Kirjoittaja örkkipoka
Lothlorien

Galadriel, lady of the galadhrim 125p
24 Wood Elf warriors
-8 elf bow 72p
-8 wood elf spear 64p
-8 throwing daggers 72p

Rivendell

Erestor 75p
Elf captain with heavy armour 75p
12 Elf warriors with heavy armour and
elven blade 120p

603p
39 figua
8 bow


Joo, miltäs tollanen liittouma vaikuttais. Galadrielin blinding lightin avulla koitetaan pärjätä meleeseen asti melkein kokonaan hengissä ja napsitaan vihollisen ampujia pois boweilla. Sitten vaan koitan mättää vihollisen closiksessa. Yleisimmät viholliset on moria, gondor ja rohan.

Edit: Otin woodi bladet pois ja pistin 11 h-armor elffiä lisää bladeilla ja kapulle heavy armor
Edit2: Pistin woodeja takas daggereilla ja otin pari elffiä pois

Re: Lothlorien ja Rivendell 600p L

Lähetetty: Pe 04.07.2008 15:42
Kirjoittaja Snafu
Ota eturivivin poppoo täyteen high elffejä h-armorilla ja taakse heikompia welffejä keihäillä ja jousilla. Onko Erestor jo muuten julkaistu? Muuten hyvä lista. Itse pidän aivan pirusti tuosta Blinding lightista, joka on hyvä olla erityisesti heikommissa welf-listoissa.

Re: Lothlorien ja Rivendell 600p L

Lähetetty: Pe 04.07.2008 15:57
Kirjoittaja örkkipoka
Vrasku kirjoitti:Ota eturivivin poppoo täyteen high elffejä h-armorilla ja taakse heikompia welffejä keihäillä ja jousilla. Onko Erestor jo muuten julkaistu? Muuten hyvä lista. Itse pidän aivan pirusti tuosta Blinding lightista, joka on hyvä olla erityisesti heikommissa welf-listoissa.
Erestorin profiili on The fall of the necromancerissa ja figu on ainakin white council paketissa. Hmm vois kyllä ottaa noi elven blade woodit heittää pois ja ottaa pari h-armor elffejä bladeilla. Kahton sitä myöhemmin tarkemmin

Re: Lothlorien ja Rivendell 600p L

Lähetetty: Pe 04.07.2008 20:19
Kirjoittaja banzgo
Lome säännöillä tuo lista on laiton, koska jokaisen joukko-osaston pitää pysyä bow limitissä. Nyt wood elffeillä on liikaa jousia. Eli tuunaappas se osio kuntoon, muuten näyttää hyvältä, ellet halua vaihtaa kapua ja erestoria veikkoihin.

Re: Lothlorien ja Rivendell 600p L

Lähetetty: Pe 04.07.2008 20:32
Kirjoittaja örkkipoka
banzgo kirjoitti:Lome säännöillä tuo lista on laiton, koska jokaisen joukko-osaston pitää pysyä bow limitissä. Nyt wood elffeillä on liikaa jousia. Eli tuunaappas se osio kuntoon, muuten näyttää hyvältä, ellet halua vaihtaa kapua ja erestoria veikkoihin.
Ainiin joo, unohin sen kun tota muokkasin erilaiseks.

Re: Lothlorien ja Rivendell 600p L

Lähetetty: La 05.07.2008 12:00
Kirjoittaja Snafu
Sulla on 8 jousta? Ehdottomasti niin paljo jousia kuin vain mahdollista. Sitten näyttää hyvältä.