Sivu 1/1
World Eaters 1500p
Lähetetty: Su 03.08.2008 18:22
Kirjoittaja Guardsniper
Elikkäs tämmöstä suunnittelin vitosedikkaan. Parannusehdotuksia otan mielelläni vastaan.
Chaos lord 150
mark of Khorne, lightning claws, wings
Greater daemon 100
8 Chosen chaos space marines 234
icon of khorne, aspiring champion, meltagun, power fist, power weapon
8 Khorne berzerkers 208
skull champion, power fist
8 Khorne berzerkers 198
skull champion, power weapon
8 Khorne berzerkers 198
skull champion, power weapon
8 Chaos raptors 250
aspiring champion, power fist, icon of khorne, 2x meltagun
Obliterator 75
Obliterator 75
Total:…………………………………………………………………………………………………………………………………….1488
Re: World Eaters 1500p
Lähetetty: Su 03.08.2008 19:03
Kirjoittaja Lighthammer
Lordi heittää daemon weaponin niin pitkälle kuin jaksaa, ja ampuu kaikki jotka edes harkitsevat sen etsimistä. Tuplaclawit tilalle.
Re: World Eaters 1500p
Lähetetty: Su 03.08.2008 19:17
Kirjoittaja Guardsniper
Listaa muokattu. Daemon weaponin nakkasin kaapin perälle ja otin clawit tilalle.
Muuta?
Re: World Eaters 1500p
Lähetetty: Su 03.08.2008 19:22
Kirjoittaja Roizo
Hieno ja fluffikas lista! Koska Greater Daemon ei vie varsinaisesti paikkaa force organisation chartissa, niin sinulla on vieläpä Kahdeksan yksikkövalintaa listassasi :P
Varmasti tuurista kiinni pääsekö berzerkit lähistelemään.
Re: World Eaters 1500p
Lähetetty: Su 03.08.2008 19:31
Kirjoittaja Crystania
Varmasti tuurista kiinni pääsekö berzerkit lähistelemään.
Ei ole jos taidolla heittää jokaiselle runissa 6:sen >8)
Kyllä tuollainen lista voi toimiakkin, mutta jos kaveri pikkaisenkin ampuu kovempaa niin se on menoa sitten >8)
Re: World Eaters 1500p
Lähetetty: Su 03.08.2008 19:37
Kirjoittaja Guardsniper
Roizo kirjoitti:Hieno ja fluffikas lista! Koska Greater Daemon ei vie varsinaisesti paikkaa force organisation chartissa, niin sinulla on vieläpä Kahdeksan yksikkövalintaa listassasi :P
Oho en huomannutkaan. Tää listahan alkaa vaikuttamaan entistä lupaavammalta...
Roizo kirjoitti:Varmasti tuurista kiinni pääsekö berzerkit lähistelemään.
Tuskin. Tai siis noh, ainahan se tuurista on kiinni, mutta uskoisin, että niillä on ihan kohtalaiset mahkut päästä lähäriin runin ansiosta (coveria hyödyntäen tietysti).
Mitäs muute ootte mieltä, riittääkö nykyinen panssarin torjunta kapasiteetti vai pitäisikö koittaa lisätä jotenkin?
EDIT:
Crystania kirjoitti:Varmasti tuurista kiinni pääsekö berzerkit lähistelemään.
Ei ole jos taidolla heittää jokaiselle runissa 6:sen >8)
Kyllä tuollainen lista voi toimiakkin, mutta jos kaveri pikkaisenkin ampuu kovempaa niin se on menoa sitten >8)
Niin noh. Eiköhän se Khorne sen verta suosi tätä armeijaa, että tulee vähintäänkin se 6, joka kerta kun yritän juoksuttaa bersuja. Eikä noi ampuvat armeijat nyt niin kovia ole. Coveria käyttämällä sitä edelleenkin kai pärjää. Ja jos ei pärjää niin mitä väliä. Khornellehan riittää, että tulee kasa verisiä kalloja. Omia jos ei vihollisen. ;)