Sivu 1/1
Mordheim: Witch hunters (Päiv. 8.8.08)
Lähetetty: Ma 04.08.2008 16:48
Kirjoittaja Markkola
'Ello,
Innostus Mordheimia kohtaan nosti jälleen päätään, minkä kunniaksi aloitin Witch Hunter warbandin maalaamisen. Ensimmäiset tuotokset tulevat tässä:
Warrior Priest: (Toinen silmä sotkeutunut. Asia korjattava)
Witch hunter:
Wardog:
Päivitys 8.8.08:
Zealot:
Toinen koira:

Re: Mordheim: Witch hunters
Lähetetty: Ma 04.08.2008 18:34
Kirjoittaja Plästik Dub
Mukavaa katsoa tällaista jälkeä. Ensimmäisen figun metalliosat näyttävät mielestäni melko paksuilla maaleilla maalatuilta, ja warrior priestin ilme näyttää... hmmm... erikoiselta. Sen tosin jo totesitkin
Jatka samaan malliin, tahtoo nähdä warbandillisen näitä ;)
-a
Re: Mordheim: Witch hunters
Lähetetty: Ma 04.08.2008 20:47
Kirjoittaja P. Ruuhijärvi
Witch hunteri paita kaipaisi korostuksia. Samaten Wardogin turkki Warrior Priest on selvästi kolmikon huippu, mutta hamekin kaipaa korostuksia.
Re: Mordheim: Witch hunters (Päiv. 8.8.08)
Lähetetty: Pe 08.08.2008 12:03
Kirjoittaja Markkola
Nyt tuli lisää juttuja katseltavaksi. Täytyy tähän väliin todeta, että näitä on ollut aivan laittoman mukava maalata. Mordheim miniatyyrit for teh win!
Re: Mordheim: Witch hunters (Päiv. 8.8.08)
Lähetetty: Pe 08.08.2008 20:40
Kirjoittaja P. Ruuhijärvi
Koiran iho on nyt hiukan parempi, mutta kupari/pronssivaljaat jäävät ikävästi piiloon kuvasta. Zealotin kilpi on hyvin tehty, mutta viitan helmat ovat turhan flättejä.