"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Kääpiöyksiköt vertailussa

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Squidhunter
Viestit: 36
Liittynyt: Ke 02.04.2008 07:23
Paikkakunta: Turku

Kääpiöyksiköt vertailussa

Viesti Kirjoittaja Squidhunter »

Kumpaa yksikköä kannattaa enemmin käyttää ironbreakereita vai hammerereita? Molempia? Minkä kokoisina porukoina toimii parhaiten?
Toimiiko longbeardit tai jopa warriorit paremmin kuin ironbreakerit? Omana ajatuksena olisi käyttää ironbreakereita jumittavana
yksikkönä ja hammerereita iskujyränä. Mietteitä...
Avatar
El Capitan
Peliporukkavalvoja
Viestit: 5676
Liittynyt: Pe 17.12.2004 20:55
Paikkakunta: Tuuliklaani / Jyväskylä

Re: Kääpiöyksiköt vertailussa

Viesti Kirjoittaja El Capitan »

Hammerers>ironit. Näin se vain on. Olematon piste-ero ja stubborn vain vie voiton. Longit sitten on kovia kavereita coressa. Kyllähän niitä kannattaa peluutella ja koska eivät vie special-slottia niin ovat parempia kuin ironit. Ovatpa myös halvempia ja vähentävät paniikinmäärää rintamalla.

Minkä kokosina niitä sitten peluuttaa, niin its eolen huomannut hyväksi kooksi longeilla 20 ja hammerereilla 15. Voihan sen nostaa 20:nkin, jos haluaa.
Soturin ei tarvitse vuodattaa verta voittaakseen taistelun.
- Sinitähti
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijat ja yksiköt”