Sivu 1/1

Dragon ogret beast of chaoksessa

Lähetetty: Ma 20.10.2008 17:47
Kirjoittaja Creeser
Tuli sellainen mieleen, että muuttuuko beast of chaoksen nuo dragon ogren tuon uuden WOC kirjan myötä. Siis mitä täältä: http://z4.invisionfree.com/cotec/index. ... topic=3702 luin. Eli menisivät specialiin ja halventuisivat?

Vai pitääkö tässä istua kädet ristissä seuraavaa beast kirjaa odotellessa?

Re: Dragon ogret beast of chaoksessa

Lähetetty: Ma 20.10.2008 17:54
Kirjoittaja Rejector
Mitenkäs ne nyt siellä muuttuisivat? Seuraavasta Beastkirjasta saa sitten arvailla löytyykö koko yksikköä enää tai miten ovat muuttuneet.

Re: Dragon ogret beast of chaoksessa

Lähetetty: Ma 20.10.2008 17:58
Kirjoittaja Creeser
Tarkoitan siis että kun ne ovat warrioreille tulleet specialiin.

Re: Dragon ogret beast of chaoksessa

Lähetetty: Ma 20.10.2008 18:05
Kirjoittaja Drak
Pysyvät ihan samanlaisina BoC:illa kuin aina ennenkin. Kyseessähän on kuitenkin kaksi aivan eri yksikköä jotka vain sattuvat näyttämään samalta ja omaavat saman nimen.

Re: Dragon ogret beast of chaoksessa

Lähetetty: Ti 21.10.2008 09:24
Kirjoittaja The Captain
Jep, jokainen kirja käyttää yksiköitä niillä säännöillä, jotka omassa kirjassa lukevat. Eihän siinä mitään järkeä ole, mutta vastaava ennakkotapaus löytyy 40K:sta, jossa eriväristen marineiden aseet ja varusteet poikkeavat toiminnaltaan huomattavastikin toisistaan.