Sivu 1/1
Wraithbone
Lähetetty: Ke 10.12.2008 18:01
Kirjoittaja Drakojan
No nyt tuli Sotu-kisatyön kanssa tenkkapoo. Olen nyt ihan loppusuoralla, mutta alustan wraithbonen maalaus tuottaa ongelmia. En keksi milä ihmeellä sen maalaisin. Olen jo yrittänyt snakebait leather x 3 + bleached bone kerroksia useampi + ruskea washi mutta ei näyttänyt hyvältä. :/
Re: Wraithbone
Lähetetty: Ke 10.12.2008 18:39
Kirjoittaja Hihhuli
bleached bone alle, ruskea/musta washi, bleached bone korostus ja siihen sitten korostuksia lisäämällä maaliin koko ajan lisää valkoista, viimeinen highlight puhtaalla valkoisella?
Re: Wraithbone
Lähetetty: To 11.12.2008 17:49
Kirjoittaja VileKing
itse maalasin seuraavasti aikonaan nuo wraith bonet.
Pohjaksi Bestial Brown
Korostusta Snake Bite Leather
Seuraava korostus Snake Bite Leather ja Golden Yellow 50:50 sekotuksella
Sitten samaan Bleachen Bonea sekaan sillain että on aikalailla 33:33:33 suhde
ja sitten ihan pelkka Bleached Bone
ja viimeiset korostukset Skull Whitellä
En ihan varma enää tuosta ole kun siitä on aikaa mutta jotenkin nuin, ja GW:n sivuilta tai jostain codexista tuo löytyi mutta ei välttämättä enää.
Re: Wraithbone
Lähetetty: To 11.12.2008 18:43
Kirjoittaja Day
Jos haluat luuhun vähän luonnottoman sävyn ja lookin, varjosta luuta vaikka tumman vihreällä tai ehkä mieluummin vielä tummalla purppuralla.