Sivu 1/1

Korkeahaltijoita Tonnin Edestä

Lähetetty: Ma 22.12.2008 17:52
Kirjoittaja Stifler
Eli tässä olisi lista:

Mage
-lvl 2
-2 Dispel
-Silver Wand
total:185


Mage
-lvl 2
-Elven Steed
-Ring of Fury
total: 187

Core:
10 Archer
110

Special
Lion Chariot 140pts

7 Swordmaster
-fc
total: 135
14 White lion
-fc
total: 240

Eli lista on HYVIN erilainen millaisia yleensä teen, mutta päätin kokeilla jotain uutta. Lion Chariot ei kaikkien mielestä kannattava ja harkistin tilalle DP, mutta Leijona kärry on toiminut ennenkin hyvin joten laitetaan mukaan.

Palautetta saa antaa vapaasti, niin haukkuja kuin kehuja, otan mielipiteen ja kritiikin ilomielin vastaan!

Ja lisäksi ajattelin laittaa miekkamieheit pois ja kaksi Kotkaa tilalle mutta kokeilen nyt ensin testipelin tällä sitten joskus.

Re: Korkeahaltijoita Tonnin Edestä

Lähetetty: Ti 23.12.2008 01:40
Kirjoittaja rampale
Minkä tässä on tarkoitus saada vihollista hengiltä? Melkein uskaltaisin väittää, että nuo swordmasterit ja white lionit ammutaan/taiotaan muusiksi ennen kuin saavat mitään aikaiseksi. Ne ovat muutenkin kovin pieniä yksiköitä. Miksi maagilla on hevonen?

En ehkä ole kaikkein paras kommentoimaan tätä kun en ole yhtään peliä pelannut 7. edikan säännöillä tai uudella armeijakirjalla, mutta vähän tehottomalta tuo lista tuntuu.

Re: Korkeahaltijoita Tonnin Edestä

Lähetetty: Ti 23.12.2008 01:52
Kirjoittaja IRiaD
Ota nyt edes Mastereilta lippu pois. Se on musta hieman liian happoinen 100pts vastustajalle, olkoonkin että on mestareiden osaavissa käsissä.

Melko lailla samankaltainen kuin omani, tosin itsellä on Chariotin, mastereiden ja Swordien tilalla keihäsblokki, Dow-tykki ja prinssit sorcerylla... Itse tykkäsin tuosta tosi kovasti, tiedä sitten toimiiko turneissa yms.