Sivu 1/1

Malakai Makaisson's Goblin Hewer

Lähetetty: Pe 02.01.2009 21:00
Kirjoittaja Moogle
Aion tehdä fantsussa mail order - tilauksen ja tilata tuon MAHTAVAN Goblin-Hewerin. Käydäänpäs säännöt läpi:

EDIT: pistin sääntöjä piiloon, niiden postaaminen on kiellettyä.

Voisiko tällainen kone olla vakava haastaja ah, niin voittoisalle Organ Gunille? Tosin Flankista ampuminen on elinehto, mutta 5D3 S4 osumaa kuulostaa aika mehukkaalta.

Vaikka kone olisi kuinka hyödytön,ostan sen silti ;) vielä hienompi kuin Gyrocopter!

Re: Malakai Makaisson's Goblin Heweristä haastaja Organ Gunille?

Lähetetty: Pe 02.01.2009 21:01
Kirjoittaja Oberon
Se on ihan kakki masiina, elä pelaa sitä.

Re: Malakai Makaisson's Goblin Heweristä haastaja Organ Gunille?

Lähetetty: La 03.01.2009 10:06
Kirjoittaja Drak
Kyseisen systeemin pelilaillisuus on vähän niin ja näin, kun ilmestyi siinä Storm of Chaos-läpyskässä, jonka kaikki listat ovat jo vanhentuneita(poislukien skaven ja bretonnia), mutta kaveripeleissä se tuskin haittaa.

Re: Malakai Makaisson's Goblin Heweristä haastaja Organ Gunille?

Lähetetty: La 03.01.2009 10:44
Kirjoittaja El Capitan
Emmää nyt tiiä, onko se niin kakkki masiina. Kustannustehokkain se ei ole ainakaan.

Urku tuon kuitenkin voittaa mennen tullen. Urku ei vie heroslottia, urku ei ammu ohi, urku saa re-rollia tulevat osumat, urku on halvempi, urku on S5 ja urku tappaa ei-rankkaavat jätkätkin. Kokeiles tolla ampua niitä perkeleen skirmaajia, jotka ovat kääppäpelaajalle riesa. Ainoa vika urussa on misfire ja se, että niihin ei saa laitettua koneriimuja.

Massaa nuo kaksi tappavat kuitenkin ihan kivasti, mutta kyllä minä laittaisin edelleen rahani urun suuremmalle tapposaldolle.

Re: Malakai Makaisson's Goblin Hewer

Lähetetty: Ke 07.01.2009 15:59
Kirjoittaja Moogle
Jees. Mail orderilla lähti.

Re: Malakai Makaisson's Goblin Hewer

Lähetetty: Ke 07.01.2009 18:03
Kirjoittaja Morhgoz
Voihan tuota aina käyttää urkuna slayer- henkisessä armeijassa...

Re: Malakai Makaisson's Goblin Hewer

Lähetetty: Ke 14.01.2009 15:12
Kirjoittaja Moogle
...ja sieltähän se tuli! Kiitos Turun Fantasiapeleille!