Sivu 1/1

Naismariinit

Lähetetty: Su 17.08.2008 20:08
Kirjoittaja kersantti pippuri
Onko olemassa naismariineja?

Re: Naismariinit

Lähetetty: Su 17.08.2008 20:45
Kirjoittaja Half-breed
Naismariineja EI ole, sillä kaikki marsuun iskettävät keinoelimet yms. on suunniteltu miesten hormonisysteemiä varten.
Sisterit on vain tyttöjä joille on annettu lupa pitää power armoureja.

Re: Naismariinit

Lähetetty: Ma 18.08.2008 07:41
Kirjoittaja kersantti pippuri
Mutta entä jos jollekin naisella laitetaan ne mariinien implantit niin mitä silloin tapahtuu?

http://www.coolminiornot.com/pics/pics1 ... bcd50b.jpg

Re: Naismariinit

Lähetetty: Ma 18.08.2008 08:09
Kirjoittaja Stormtrooper
kersantti pippuri kirjoitti:Mutta entä jos jollekin naisella laitetaan ne mariinien implantit niin mitä silloin tapahtuu?
Alokas kuolee niiden aiheuttamiin komplikaatiohin jo ennen 18. vaihetta.

Re: Naismariinit

Lähetetty: Ma 18.08.2008 10:11
Kirjoittaja mv40k2
Pakko tuoda ilmoille, että GW taisi jättää aikanaan mahdollisen takaportin auki naismarineille (ennen kuin Sisters of Battle pilke silmäkulmassa). On olemassa 40k figu, joka on kasarikamaa mutta löytyy vielä '91 katalogista: tuossa (oikea yläkulma). Keräilijöiden keskuudessa viitataan usein 'female marine':ksi. Olen siinä käsityksessä että figu viskattiin GW:n puolesta Adventurers osastoon ja myytiin Space Pirates blistereissä kun sille ei ollut muuta paikkaa (ei oikein kehdattu laittaa marineiden joukkoon). Itsellä on tuo figu ja on aika laiheliini verrattuna normimarineen.

Figua tukee myös Rogue Trader. Kaikki vanhat pierut muistanevat että RT-ajalla lähes kaikilla roduilla oli mahdollista saada Power Armour, jopa örkeillä. Ei se tietysti tehnyt kenestäkään marinea, mutta sekaannus on ymmärrettävää. Vanhassa fluffissa esiintyy jonkinverran Power Armouria eri muodoissa ties kenen päällä. En ihmettele että sellainen on eksynyt jonkun naispiraatin tai pitkätukkahihhulinkin päälle ja kataloogiin asti.

Fluffissa (edes vanhassa) en muista tietoisia viittauksia naismarineihin, eli idea kuopattu viimeistään taistelusiskojen myötä, ellei jo paljon aikaisemmin. Ja hyvä niin.

-mv40k2