Sivu 1/1
Tyranidit vs. Chaosdaemons
Lähetetty: Ma 19.01.2009 09:08
Kirjoittaja 666Eldsu
Kyselisin hiukan neuvoja "pure Khorne" demoni armeijjaa vastaan.
Joten mitkä tyranid joukot puree mihinkin khornen piruu?
Kuten kannattaako hormia lähettää bloodletterien kimppuun?
Lähetetty: Ma 19.01.2009 13:11
Kirjoittaja Z7-852
Hormit nyt ovat liian kalliita bloodlettereitä vastaan, mutta jos ei gauntteja ole niin nämä ovat sitten toiseksi paras vaihtoehto. Isoa pirua vastaan genestealerit ja monsut.
Re: Tyranidit vs. Chaosdaemons
Lähetetty: Ma 19.01.2009 13:30
Kirjoittaja Oberon
Täydet, 30 gauntin broodit synapsekantamalla pitää tirsteriä kiinni kaks-kolme rundia, sinä aikana ehtii sitten siistimään niitä muita ryhmiä pois. Yksi fexi vaan mustuu tirsterin käsittelyssä. Hive tyrantille parit kynnet ja implant attack ehdottomasti, loput skilzit (miasma, rerollit, ws, str) ei menene hukkaan myöskään. Jos ei tirsu kuole, hive kyllä kupsahtaa. Genet toimii, niinkuin aina.
Re: Tyranidit vs. Chaosdaemons
Lähetetty: Ke 21.01.2009 15:08
Kirjoittaja 666Eldsu
entä mitä kannattaa tehdä pure tzeentch armeijalle?
Re: Tyranidit vs. Chaosdaemons
Lähetetty: Ke 21.01.2009 16:17
Kirjoittaja 'Neljäviitonen
Hyökätä kaikella lähikseen.
Re: Tyranidit vs. Chaosdaemons
Lähetetty: To 22.01.2009 16:14
Kirjoittaja Ratovaari
Walzu45 kirjoitti:Hyökätä kaikella lähikseen.
Ja mieluusti coverin kautta, sillä Tzeentchiltä löytyy rutkasti AP4 aseita, ja myös jotain millä tappaa isoimmatkin möröt (bolt of tzeentch, boon mutation).