Sivu 1/1

AOBR dreadnough --> Ork?

Lähetetty: Ti 03.02.2009 14:45
Kirjoittaja ohris
Elikä näin jonkin kuvan marine dreadnought konversiosta Ork laitteeksi ja aattelen et miksei mullekin.

Onko kokemuksia? Extra bizejä kiinni, örkki lippu, rintaa auki ja örkin pää sisältä pilkistämään, yms, yms, niin saa ork dreadnoughtin? Vai meneekö liian pitkälle mielestänne?

Vai oliko looted wagonissa jokin konffi johon vois käyttää tota? En ny ulkoo muista ja codec on muualla.

Re: AOBR dreadnough --> Ork?

Lähetetty: Ti 03.02.2009 15:30
Kirjoittaja Hammarist
Idea on ihan toimiva, pari big sootaa kylkeen vaan. Toinen lähitaistelukäsi pitäisi väsätä jostain, muttei se nyt kovin yletön tehtävä ole. Olen itsekkin nähnyt muutaman ihan hyvän näköisen toteutuksen samasta ideasta.

Re: AOBR dreadnough --> Ork?

Lähetetty: Ti 03.02.2009 15:55
Kirjoittaja Immeli
Itselläni olisi tälläinen wip tekele työpöydällä. Toivottavasti antaa inspiraatiota

ImmoEdit: No kaivoimpa esiin maalaamattoman version. Tuosta näkee aikas hyvin mitä olen vanhalle dredinromulle tehnyt. Tuo on nyt olevinaan neljällä klosisaseella varustettu yksilö.

Re: AOBR dreadnough --> Ork?

Lähetetty: To 05.02.2009 19:51
Kirjoittaja P. Ruuhijärvi
@Immeli: Oho, onpas hienon näköinen!

Fluffillista konvausta voit suorittaa irrottamalla sen keskellä olevan sargofagin ja paikkaamalla sen esim. Raskaalla tuliaseella varustetulla Grotilla.
Dredi kannattaa maalata ihan jonkun Chapterin mukaan; Orkit eivät yleensä maalaa pöllittyjä laitteitaan.