Sivu 1/1

olad zogwort

Lähetetty: Ti 10.03.2009 20:06
Kirjoittaja tyranidman
jaa että ajattelin konvaa old zogwortin voisko joku antaa neuvoja miten ton konvaisin

Re: olad zogwort

Lähetetty: Ti 10.03.2009 20:47
Kirjoittaja Da Big Boss
Aika alkuasukais maista tyyliä voisi odottaa. Mariinien kypäröitä joissa on kaiverruksia ja käärmeet sopisivat hyvin tyyliin.

Lähetetty: Ke 11.03.2009 12:31
Kirjoittaja Z7-852
Ei siihen oikein mitään muuta kuin perus konverttaus/scupltaus ohjeet voi antaa. Kato siitä piirrettyjä kuvia ja tee konverttaus pienissä vaiheissa ja vähän kerrallaan. Hitaasti ja rauhallisesti lisäät massaa (esim. GS) ja annat sen aina kuivua kunnolla.

Re: olad zogwort

Lähetetty: Pe 13.03.2009 19:24
Kirjoittaja P. Ruuhijärvi
Fluffillisestihan tuo 'Jugurtti' ei eroa normaalista Weirdboystä muuten kuin tyhjillä silmäkuopilla, käärmeitä kuhisevalla torsolla ja lukuisilla käärmeenpuremilla.
Käärmeenpuraisut voisi konvata GStuffilla tehdystä pienestä ajoksesta(lapin murretta; patti), johon sitten muokataan keskelle jonkinlaisen reiäntapaisen.
Käärmeet? Se on sitten vaikeampi juttu. kaippa jostain Wood Elf-boksista tälläisiä löytyy. Yritä GStuffata vain jos olet jo tullut erittäin sinuiksi aineen kanssa.