Sivu 1/1

Orc Boss possulla ja arrer boyz

Lähetetty: Ke 25.03.2009 19:17
Kirjoittaja armored walker
Ostin testiluontoisesti Gamezonen örkin Taistelutarvikkeesta, kun se näytti niin hyvältä. Skulptaus olikin hyvää laatua, mutta valu heikompaa: poreita pinnassa ja pään valu oli ainakin millin sivussa. Onneksi oli suunnittelu ilmeisesti ottanut tämän huomioon ja valuviiva ( valukieleke! ) meni kypärää ja sarvia pitkin näkyviin jääviltä osin, joten viilauksen jälkeen sitä ei taida enää huomata. Vielä kun maalasin Milliputilla poreet piiloon niin käsilllä olikin mainion näköinen örkki:
Kuva

Muita kuvakulmia:http://i9.photobucket.com/albums/a78/ar ... rboss3.jpg
http://i9.photobucket.com/albums/a78/ar ... rboss2.jpg

Detaljeja:
Ilman satulaa - ja housuja
Kuva

Voi sen panssarin näinkin kiinnittää:
Kuva

Vielä kokovertailukuva.
Kuva
( tuo luuranko on mun pojan armeijasta ja pojan maalaama, sattui vaan olemaan käsillä )

Sitten 'arrer boyz, maalasin nämä jo jonkin aikaa sitten mutta ovat odottaneet liike-alustaa ja basen viimeistelyjä:
Kuva
Lisää kuvia:http://i9.photobucket.com/albums/a78/ar ... yzfin2.jpg
http://i9.photobucket.com/albums/a78/ar ... yzfin3.jpg
Noihin on käytetty vanhan aloitusboksin one-posereita, joille olen vaihtanut käsiä ja päitä, sekä ne kolme 'arrer boyta mitä GW:llä on myynnissä tällä hetkellä ( direct only ).

Re: Orc Boss possulla ja arrer boyz

Lähetetty: Ke 25.03.2009 20:18
Kirjoittaja Drakojan
No on kyllä komea figu. Pitäisiköhän itsekkin ostaa..?

Mutta maalaukseen. Ei tämä ihan ole sitä taattua AW -laatua, en oikeasti osaa sanoa mikä tästä tekee "huonomman" kuin muut maalauksesi. Teknisesti loistotyötä, mutta se jokin viimeinen silaus puuttuu. En todellakaan sano että on huono, mutta ei niin hyvä kuin esim. alemmat poitsut.