Sivu 1/1
Armeija: Mutated orks
Lähetetty: Su 16.08.2009 08:50
Kirjoittaja Nijuba
Eli sainpahan kahelin idean pikkuveljen örkki figuista. Tarkoitus on siis väsätä örkkiarmeija, joka jäsenet ovat mutantteja. Rakenteluun olisi tarkoitus käyttää ihan perus örkkejä, green stuffia ja tyranideja. Kun nyt sitten sotken samalla vähän aseitakin, niin täytyypi sitten väsätä myös oma codex. Ekat örkit on jo aloitettu, mutta täytyy lähipäivinä käydä ostamassa tyranideja boxillinen. Codex on myös jo alkuvaiheessa, voin laittaa sen näytille, kunhan vähän valmiimpi. Olisi kiva kuulla kommentteja mitä pidätte.
Re: Armeija: Mutated orks
Lähetetty: Ma 17.08.2009 16:01
Kirjoittaja Nijuba
Ei kai se nyt noin mykistävä idea ollut?
Re: Armeija: Mutated orks
Lähetetty: Ti 18.08.2009 08:41
Kirjoittaja Merimetsä
Onhan tuo idea ennekin kuultu. Projektin voi tehdä vain niin monella tavalla ja tuloksilla, että on vaikeaa kommentoida mitenkään. Katsotaan tuloksia ennenkuin aletaan arvioimaan. Go for it.
Re: Armeija: Mutated orks
Lähetetty: Ti 18.08.2009 17:31
Kirjoittaja karampaFIN
ala sit ilmottelee kun olis tulossa eka figu
Re: Armeija: Mutated orks
Lähetetty: Ma 24.08.2009 01:07
Kirjoittaja Morhgoz
Kuuluisin vastaava armeija taitaa olla Adi Woodsin Nurgle örkit, joka WD:ssäkin...
Itse en rupeisi omaa codexia näille tekemään, vaan peluuttaisin örkkicodexilla... Tai Tyranid -codeksilla...
Re: Armeija: Mutated orks
Lähetetty: Ke 04.11.2009 19:36
Kirjoittaja 1tyyppi
Oon keränny örkkejä 3 vuotta (40k:ta 6 vuotta) Orkit on yleensä lähitaistelu alalla eli kannattais varmaan leikata esim: puolet orkkikädestä ja liimata paikalle puolet genestealerin tai jonkun muun kättä.Päät voisi olla örkkejen torahampaisia päitä (Black orks) tai vaan tavallisia orkki päitä jossa on paiseita tai vaikka luita näkyvissä. Kiva idea jos tykkää mutanteista.Nobeja ja Tyranid warrioreita voisi yhistää eliitiks.
Re: Armeija: Mutated orks
Lähetetty: La 07.11.2009 02:45
Kirjoittaja mv40k2
Ideassa ei mitään vikaa, mutta kannatan myös viestin aloittamista ensimmäisten kuvien kera.
Muuten kaikki alkaa runoilee tänne päässään pyöriviä mahtavia figuideoita ideoita ja tästä tulee tarinakerho.
Re: Armeija: Mutated orks
Lähetetty: Su 08.11.2009 10:51
Kirjoittaja Nijuba
Juu laitan ensimmäiset kuvat kun on ekat figut maalattu
Re: Armeija: Mutated orks
Lähetetty: Su 08.11.2009 11:21
Kirjoittaja Vesihiisi
Mahdollisesti helppo ja hauska mutaatiokonversio olisi leikata örkeiltä nyrkit pois, pinnata ranteisiin rautalanganpätkät ja tehdä niiden päälle Green stuffista hienot mustekalanlonkerot. Toki voisi myös varovasti veistää vaikkapa Sluggakädestä sormet pois ja muotoilla siihen lonkeron pitelemään asetta.